Adam Zejer

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Adam Zejer

Imię i nazwisko Adam Zejer
Data i miejsce urodzenia 3 listopada 1963 r., Olsztyn
Dyscyplina piłka nożna
Największy sukces mistrzostwo Polski w sezonie 1990/1991, mistrzostwo Turcji w sezonie 1991/1992

Adam Zejer (ur. 3 listopada 1963 r. w Olsztynie) – wychowanek Stomilu Olsztyn, jeden z najlepszych piłkarzy rozgrywających w Polsce, trener.

Przebieg kariery sportowej

Karierę rozpoczął w Stomilu Olsztyn, przez kilka sezonów będąc wiodącą postacią w tej drużynie. Dość szybko dostrzeżono jego talent i możliwości. Wykazywał wyjątkowe predyspozycje do prowadzenia gry, typowy rozgrywający, mózg zespołu. W 1986 r. przeniósł się do Zagłębia Lubin, z którym w sezonie 1990/1991 zdobył tytuł mistrza Polski.

Zdobycie złota w kraju i udział w europejskich pucharach zaowocowały transferem do Turcji. W sezonie 1991/1992 z drużyną tureckiego Besiktas JK zdobył mistrzostwo Turcji. W kolejnym sezonie reprezentował barwy innego tureckiego klubu – Gaziantepsporu, dla którego zdobył swą jedyną bramkę na tureckich boiskach.

Latem 1993 r.wyjechał do Niemiec i krótko występował w VfL Herzlake. Po powrocie do Stomilu Olsztyn, grał w nim przez kolejne 2,5 roku. Od 1997 r. występował w zespołach niższych klas: Warmii Olsztyn, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki i Polonii Lidzbark Warmiński.

W 2002 r. jeszcze raz wrócił do Stomilu Olsztyn, by pomóc drużynie w walce o utrzymanie się w ekstraklasie. Następnie grał krótko w Wigrach Suwałki. W reprezentacji Polski wystąpił pięciokrotnie.

W 2003 r. zakończył karierę. Obecnie jest trenerem młodzieży w Stomilu Olsztyn.

Bibliografia