Eltel Networks Olsztyn S.A.

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Eltel Networks Olsztyn S.A.
Eltel.jpeg
Przedmiot działalności: budownictwo elektroenergetyczne
Adres: Gutkowo 81 d, 11-041 Olsztyn
E-mail: olsztyn@eltelnetworks.com
Telefon: 89 522 25 00
Strona internetowa: eltelnetworks.com

Eltel Networks Olsztyn S.A. – przedsiębiorstwo z siedzibą w Gutkowie koło Olsztyna, prowadzące działalność gospodarczą w zakresie elektroenergetyki i telekomunikacji. Firma zajęła ósme miejsce w rankingu największych firm Warmii i Mazur w 2012 r., przygotowanym przez "Gazetę Olsztyńską" i Dziennik Elbląski.

Informacje ogólne

Eltel Networks Olsztyn SA jest na polskim rynku wykonawców budownictwa elektroenergetycznego, od pięćdziesięciu lat oferując pełen zakres usług obejmujący budownictwo energetyczne, sprzedaż urządzeń energetycznych i telekomunikacyjnych, eksploatację sieci telekomunikacyjnych i energetycznych.

Od czasu powstania w 1961 r. firma przeszła szereg przekształceń i reorganizacji z najważniejszymi zmianami własnościowymi w 1991 r., gdy nastąpiła prywatyzacja i przekształcenie państwowej firmy w jedną z pierwszych w Polsce spółkę akcyjną osób fizycznych oraz w 2003 r., gdy jej jedynym właścicielem stała się duża korporacja Eltel Corporation Oy z siedzibą w Espoo (Finlandia). Obie te zmiany spowodowały bardzo dynamiczny rozwój firmy.

Przełomowy dla firmy okazał się 2003 r., gdy zapadła decyzja o zakupie większości akcji ZWSE Olsztyn SA przez Eltel Corporation Oy Finlandia i o dołączeniu do Grupy Eltel Networks - "The InfraNet Company TM" – międzynarodowego dostawcy usług dla infrastruktur sieciowych, koncentrującego się głównie na sieciach energetycznych i telekomunikacyjnych w Europie Centralnej i Północnej. Kolejne akwizycje Eltel Networks w polskim sektorze energetycznym w następnych latach – zakup akcji Energoprojektu Kraków SA i Volteonu Rzeszów w Widełce (po zmianie nazwy - Eltel Networks Rzeszów SA ) - umocniły jego pozycję w Polsce. Dzięki współpracy w ramach Grupy możliwe jest stałe rozszerzanie zakresu usług oferowanych przez Eltel Networks.

Eltel Networks Olsztyn SA zatrudnia dzisiaj ponad 400 osób. Poza znaczącym wzrostem zatrudnienia dodatkowo stale następuje zmiana struktury zatrudnionych na korzyść wysoko kwalifikowanych inżynierów i pracowników z wyższym wykształceniem (obecnie około 26% zatrudnionych). Pracownicy Eltel Networks stale podnoszą swoje kwalifikacje. Prowadzone są szkolenia kierowników robót w zakresie zarządzania projektem, od kilku lat trwa także program nauki języka angielskiego.

Firma od wielu lat prowadzi działalność handlową, oferując na polskim rynku elektroenergetycznym nowoczesne materiały i urządzenia oraz kompleksowe rozwiązania techniczne. Do oferty spółki zaliczyć można miedzy innymi:

  • ograniczniki przepięć wszystkich napięć w obudowie z gumy silikonowej,
  • izolatory kompozytowe liniowe dla linii napowietrznych SN, WN i NN,
  • regulatory napięcia SN,
  • urządzenia do automatyki w głębi sieci SN przystosowane do sterowania drogą radiową (reklozery i sekcjonalizery, rozłączniki próżniowe SN DAS 27 wraz z przekładnikami napięciowymi),
  • kompaktowe stacje transformatorowe SN/nn z niepalnym biodegradalnym płynem izolacyjnym w miejsce tradycyjnego oleju mineralnego,
  • materiały do budowy światłowodowej sieci dostępowej w systemie JET-net,
  • kable światłowodowe ADSS i OPGW wraz z osprzętem,
  • stalowe słupy rurowe dla napowietrznych linii elektroenergetycznych 110kV, 220kV i 400kV.

Struktura organizacji

Kadrę zarządzającą firmy tworzą:

Dane kontaktowe

Eltel Networks Olsztyn SA
Gutkowo 81 d,
11-041 Olsztyn
Tel. 89 522 25 00
Fax 89 523 81 98
E-mail: olsztyn@eltelnetworks.com

Bibliografia

m.wm.pl [29.06.2014]
eltelnetworks.com [08.08.2014]