I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Działdowie

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Działdowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Działdowie. Źródło: www.moje-dzialdowo.pl
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Działdowie. Źródło: www.moje-dzialdowo.pl
Data założenia: 1 wrzesień 1937 r.
Poziom szkoły: szkoła ponadgimnazjalna
Podtyp szkoły: liceum ogólnokształcące
Adres: ul. Grunwaldzka 4, 13-200 Działdowo
Patron: Stefan Żeromski

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Działdowie – liceum ogólnokształcące w Działdowie, powiat działdowski, województwo warmińsko-mazurskie. Obecnie funkcję dyrektora szkoły pełni Bożena Anacka-Olszewska.

Historia

Historia I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Działdowie rozpoczyna się 1 września 1937 r. – wtedy powołano do życia 2-letnie liceum ogólnokształcące typu humanistycznego. W dniach 26-27 marca 1965 r. liceum obchodziło uroczystości nadania placówce imienia Stefana Żeromskiego. W 2002 r. odbyły się uroczystości z okazji obchodów 65-rocznicy istnienia liceum ogólnokształcącego.

Cele i zadania

Szkoła umożliwia zdobywanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły oraz świadectwa maturalnego stosownie do możliwości uczniów. Ponadto szkoła umożliwia dokonywanie świadomego wyboru dalszego kształcenia, a także pozwala uczniom na rozwijanie zainteresowań. Placówka kształtuje również poczucie przynależności do społeczności lokalnej, grupy etnicznej, narodu oraz do społeczności międzynarodowej.

Osiągnięcia

Liceum może się poszczycić następującymi osiągnięciami:

  • każdego roku w zakresie olimpiad i konkursów przedmiotowych, uczniowie szkoły kwalifikują się do szczebla okręgowego olimpiad, a także do etapów centralnych m.in.: olimpiady wiedzy o unii europejskiej oraz literatury i języka polskiego

Ciekawostki

Szkoła bierze udział w lidze matematycznej.

Bibliografia

I LO w Działdowie [22.12.2013]
ZS nr 1 w Działdowie [22.12.2013]