Krzysztof Badurek

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Krzysztof Henryk Badurek

Krzysztof BadurekŹródło: www.olsztyn24.com
Krzysztof Badurek
Źródło: www.olsztyn24.com
Imię i nazwisko Krzysztof Badurek
Data i miejsce urodzenia 8 grudnia 1957 r., Mrągowo
Dyscyplina tenis
Największy sukces dwukrotny międzynarodowy mistrz Polski amatorów

Krzysztof Badurek (ur. 8 grudnia 1957 r. w Mrągowie) – ceniony działacz ruchu tenisowego na Warmii i Mazurach, trener medalistów mistrzostw Polski.

Działalność

Był współzałożycielem pierwszej sekcji tenisowej w Polsce powstałej w środowisku wiejskim (LKS Sorkwity, 1980 r.). Reprezentując to środowisko, startował na arenie krajowej i wojewódzkiej w latach 1980–1990, wielokrotnie zdobywając tytuły mistrza województwa w singlu i w deblu, a następnie rozliczne tytuły w ruchu amatorskim krajowym i międzynarodowym. M.in. był dwukrotnym międzynarodowym mistrzem Polski w singlu oraz deblu w kategoriach seniorów ITF oraz wielokrotnym medalistą.

Od początku lat 80. był związany z KS Budowlani Olsztyn jako trener. Jest współautorem wielu medalowych sukcesów tenisistów tego klubu, począwszy od juniorskiej mistrzyni Polski Małgorzaty Listowskiej poprzez czołowego polskiego juniora Cezarego Zawala aż do niedawnych medali mistrzowskich Marceliny Podlińskiej.

Był współorganizatorem wielu imprez tenisowych o wymiarze lokalnym, krajowym oraz międzynarodowym, wieloletnim prezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisowego (1999-2012) oraz członkiem jego Zarządu.

Aktualnie jest założycielem i prezesem Klubu Tenisowego Jakubowo - Olsztyn, który ma ambicję stać się nowoczesną organizacją sportową, skupiająca zawodników wszystkich kategorii wiekowych, amatorów rywalizujących w lokalnych i krajowych rozgrywkach, a także graczy rekreacyjnych grających dla zdrowia i satysfakcji.

Bibliografia

Z archiwum Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisowego.
info.sport.pl [19.12.2014]
wama-sport.pl [19.12.2014]