MKS Zryw Volley Iława

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
MKS Zryw Volley Iława

MKS Zryw Volley Iława
Pełna nazwa klubu Międzyszkolny Klub Sportowy Zryw Volley Iława
Data założenia 1986 r.
Sekcje Siatkówka
Adres ul. Mierosławskiego 10, 14-200 Iława

MKS Zryw Volley Iława – prężnie działający klub młodzieżowy specjalizujący się w szkoleniu w piłce siatkowej. Zdobywca licznych medali Mistrzostw Polski, wychowankowie osiągnęli wiele sukcesów na arenie międzynarodowej.

Historia

Założony w 1986 r. szkoli dzieci i młodzież w zakresie piłki siatkowej, kładąc duży nacisk na wychowawcze walory sportu. Klub ma osobowość prawną. Jako stowarzyszenie został zarejestrowanym w 1995 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, od 2000 r. w Starostwie Powiatowym w Iławie. Członek Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie oraz Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej w Olsztynie.

Szkolenie

Szkolenie podstawowe odbywa się w Szkółce Piłki Siatkowej i Siatkówki Plażowej, gdzie dziewczęta i chłopcy już w wieku dziesięciu lat stawiają swoje pierwsze siatkarskie kroki. Zespoły dziewcząt i chłopców występują w Lidze Wojewódzkiej w kategoriach młodzieżowych (młodzika, kadeta i juniora), uzyskując regularnie awans do rozgrywek centralnych PZPS, walcząc o medale Mistrzostw Polski. Klub może poszczycić się wieloma wychowankami, którzy dalszą karierę sportową kontynuowali w klubach sportowych II, I i Plus Ligi Mężczyzn i Orlen Ligi Kobiet oraz byli powoływani do Kadry Narodowej Polski w Piłce Siatkowej i Siatkówce Plażowej. Jako wolontariusze, od 2004 r. zawodnicy Zrywu prowadzą obsługę techniczną boisk podczas Pucharu Świata.

Trenerzy

Kadrę trenerską tworzą Małgorzata i Marzena Pietroczuk – instruktorki sportu w zakresie piłki siatkowej oraz Mieczysław Pietroczuk - nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie oraz trener II klasy piłki siatkowej. W latach 1992-1994 Mieczysław Pietroczuk współpracował jako trener z Młodzieżową Reprezentacją Polski Piłki Siatkowej Mężczyzn.

Osiągnięcia

Siatkówka halowa

 • W sezonie 2001/2002 kadetki awansowały do Finału Mistrzostw Polski w piłce siatkowej, zajmując szóste miejsce w Polsce.
 • w 2003 r. juniorki zajęły 5 miejsce w Turnieju Finałowym o Mistrzostwo Polski Juniorek.
 • w 2006 r. Kadetki, reprezentując województwo warmińsko-mazurskie, zdobyły srebrny medal Mistrzostw Polski w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
 • młodziczki zdobyły srebrny medal Mistrzostw Polski Młodziczek.
 • w 2007 r. kadetki zajęły 5 miejsce w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski.

Siatkówka plażowa

 • Od 2002 r. nasze najlepsze pary klubowe kwalifikują się do Finałów Mistrzostw Polski młodziczek, kadetek i juniorek w siatkówce plażowej.
 • W 2008 r. kadetki zdobyły srebrne medale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.
 • W 2010 r. młodziczki i juniorki zdobyły srebrne medale Mistrzostw Polski, a kadeci brązowe medale Mistrzostw Polski.
 • W 2011 r. juniorzy wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, natomiast kadeci zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w ramach OOM.
 • Od 2007 r. zawodniczki są powoływane do Reprezentacji Polski w piłce siatkowej i w siatkówce plażowej, uczestniczą w Mistrzostwach Europy i Pucharze Świata.
 • W 2008 r. Paulina Eska zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej U-20.
 • Zawodnik Maciej Rudol w 2012 r. zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej do lat 20 oraz w 2013 r. brązowy medal Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej U-21 i brązowy medal Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej U-22.
 • W 2014 r. Maciej Rudol i Maciej Kosiak zostali Mistrzami Świata w siatkówce plażowej U-23, natomiast Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk zdobyły srebrne medale Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej U-18.

Bibliografia