Mirosław Rusiecki

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mirosław Rusiecki

Imię i nazwisko Mirosław Rusiecki
Data i miejsce urodzenia 21 grudnia 1960 r. w Bartoszycach
Dyscyplina piłka nożna
Największy sukces gra w ekstraklasie w Górniku Wałbrzych

Mirosław Rusiecki (ur. 21 grudnia 1960 r. w Bartoszycach) – piłkarz II-ligowej Gwardii Szczytno, a następnie I-ligowego Górnika Wałbrzych. Jeden z najlepiej wyszkolonych technicznie zawodników ligowych.

Przebieg kariery sportowej

Był wychowankiem trenera Piotra Chomicza, z którym w 1977 roku sięgnął po mistrzostwo województwa juniorów z Victorią Bartoszyce. Był filigranowy, ale za to znakomicie wyszkolony technicznie. Trafił do II-ligowej Gwardii Szczytno, a następnie szybko zainteresował potentatów z piłkarskiej ekstraklasy. Przebojem wywalczył sobie miejsce na lewej pomocy zespołu Górnika Wałbrzych, prowadzonego przez Horsta Panica. W Wałbrzychu wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, wyróżniając się szybkością i przebojowością. W ekstraklasie również został wyróżniającym się graczem na lewej flance.

W magazynie "Piłka Nożna" okrzyknięty został objawieniem piłkarskiej jesieni. W Górniku grał łącznie 4,5 roku, głównie w ekstraklasie, gdzie rozegrał 96 meczów i strzelił cztery gole, w tym trzy w historycznym sezonie 1983/1984. Potem wrócił w rodzinne strony, gdzie z Gwardią Szczytno grał w II lidze. Tam też zaczął pracę policjanta, która nie kolidowała ze sportem.

Piłkarską karierę skończył w Orlętach Reszel, następnie zajął się działalnością trenerską w Zrywie Jedwabno i Gwardii oraz w młodzieżowych grupach MKS Szczytno. Obecnie jest emerytowanym policjantem.

W turniejach resortowych często wybierany był najlepszym piłkarzem bądź strzelcem.

Bibliografia

football-waldenburg.blogspot.com [14.11.2014]
victoriabartoszyce.pl [14.11.2014]
football-waldenburg.blogspot.com [14.11.2014]
mos.szczytno.pl [14.11.2014]
90minut.pl [14.11.2014]