Piotr Michał Krajewski

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Piotr krajewski.jpg

Piotr Michał Krajewski - Radny Rady Miasta Ostródy w latach 2014-2018.

Życiorys

Urodził się w 1991 r. w Olsztynie.

Piotr Krajewski został najmłodszym radnym w historii miasta Ostróda (12.2014 r.), jako jedyny wygrał wybory w 2014 roku bezwzględną większością głosów.

Piotr Krajewski został niezrzeszonym radnym opozycyjnym, otwarcie sprzeciwiającym się działaniom miejskiej koalicji i burmistrza Czesława Najmowicza (PiS)[1].

Jeszcze w 2015 roku Piotr Krajewski stał się "bohaterem" głośnej medialnie afery, która zniwelowała jego poparcie społeczne. Sprawa jest oceniana niejednoznacznie, zaś Piotr Krajewski obarcza o nią swoich przeciwników politycznych[2].

Jak orzekł Sąd Rejonowy w Iławie Piotr Krajewski był ofiarą przestępstwa stalkingu dokonanego przed radnego PiS Dariusza S. Wyrok w tej sprawie był nieprawomocny, zaś sprawa jest w toku[3].

Piotr Krajewski w lutym 2018 roku przyczynił się do powstrzymania zjazdu środowisk skrajnej prawicy w Ostródzie[4] oraz zapowiedział brak startu w kolejnych wyborach samorządowych ze względu na negatywną ocenę działań miasta oraz w jego ocenie słabość i brak konsolidacji środowisk opozycyjnych.

Przypisy

  1. https://www.youtube.com/watch?v=Iaf2expAxks
  2. http://www.ostrodaonline.pl/wiadomosci/4890-w-oparach-absurdu.html
  3. http://ostroda.wm.pl/364253,Ostrodzki-radny-skazany-za-nekanie-w-internecie-Sad-dopatrzyl-sie-tresci-o-charakterze-nazistowskim.html
  4. http://ostroda.wm.pl/495394,Neonazisci-beda-sie-bawic-w-Ostrodzie-Zbiera-sie-sztab-kryzysowy-AKTUALIZACJA.html#axzz57SEAPdBp