Solidarna Polska na Warmii i Mazurach

Z Encyklopedia Warmii i Mazur

Region Warmińsko-Mazurski Solidarnej Polski – Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (SPZZ), polska prawicowa partia polityczna, założona 24 marca 2012 roku przez byłych członków Prawa i Sprawiedliwości. SPZZ powstała w wyniku przekształcenia klubu sejmowego o nazwie „Solidarna Polska”, który miał być gestem solidarności z politykami wydalonymi z PiS (Zbigniewem Ziobrą, Jackiem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim)[1].

Spl-logo.jpg

Władze
Paweł Kowszyński - Pełnomocnik Regionu Warmińsko-Mazurskiego

Regionalne cele programu partii

Do głównych celów SP na Warmii i Mazurach należą: walka ze zjawiskiem skupowania ziemi przez kapitał zagraniczny. Ograniczenie ekspansji elektrowni wiatrowych. zmniejszenie bezrobocia wśród młodych mieszkańców regionu. Walka z przestępczością kryminalną i gospodarczą. Stworzenie Okręgowego Forum Kobiet - komórki, której zadaniem jest aktywizacja polityczna kobiet w danych regionach.

Inicjatywy i osiągnięcia na obszarze działania

Solidarna Polska popiera projekt budowy drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną, co ma poprawić sytuację gospodarczą Elbląga oraz całego województwa. Działacze SP przestawili projekty obniżenia opłat za mieszkania komunalne w Elblągu a także wprowadzenia tam darmowej komunikacji miejskiej .

Bibliografia

solidarna.org.pl [02.02.2015]
sp-elblag.blogspot.com [02.02.2015]

Przypisy

  1. solidarna.org.pl [02.02.2015]