Szkoła Podstawowa w Zwierzewie

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Szkoła Podstawowa w Zwierzewie

Budynek szkoły. Źródło: www.gminaostroda.pl
Budynek szkoły. Źródło: www.gminaostroda.pl
Data założenia: 1740 r.
Poziom szkoły: podstawowy
Adres: Zwierzewo, 14-100 Ostróda

Szkoła Podstawowa w Zwierzewie – szkoła podstawowa w Zwierzewie, powiat ostródzki, województwa warmińsko-mazurskie. Obecnie funkcję dyrektora szkoły pełni Elżbieta Jaglińska.

Historia

Początki szkoły w Zwierzewie sięgają 1740 r., kiedy wybudowano we wsi szkołę. Po II wojnie światowej wznowiono działalność szkoły. W 1945 r. pierwszym kierownikiem Publicznej Szkoły Powszechnej w Zwierzewie został nauczyciel Lipiński. W kolejnych latach funkcje kierownicze pełnili: Edward Urbański, Zygmunt Fleszar i Halina Warwas. W 1948 r., w wyniku reformy strukturalnej, placówka zmieniła nazwę na szkoła podstawowa. Od 1999 r., na skutek kolejnej reformy systemu oświaty, funkcjonuje jako sześcioklasowa szkoła podstawowa. 15 grudnia 2009 r. w szkole uroczyście otwarto salę gimnastyczną.

Cele i zadania

Szkoła realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty z 7 września 1991 r.

Kadra pedagogiczna

Funkcję dyrektora szkoły sprawuje Elżbieta Jaglińska.

Osiągnięcia

Za występ w III edycji turnieju tańca nowoczesnego, który odbył się w listopadzie 2013 r. w Stawigudzie, szkolna Grupa "Panterki" w kategorii do 11 lat otrzymała wyróżnienie. W skład tej grupy wchodziły: Zuzanna Maćkiewicz, Dominika Wolska, Wiktoria Podolska, Julia Sobott, Dominika Hołubiec, Kinga Wińska, Maja Gasparewicz.

Bibliografia

gminaostroda.pl [22.12.2013]
ostroda.wm.pl [22.12.2013]