Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu

Budynek Szkoły Wyższej w Elblągu. Źródło: www.uczelnie.pl [16.06.2014]
Budynek Szkoły Wyższej w Elblągu. Źródło: www.uczelnie.pl [16.06.2014]
Data założenia: 1999 rok
Poziom szkoły: niepubliczna szkoła wyższa
Adres: 82-300 Elbląg, ul. Grunwaldzka 7

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu – niepubliczna szkoła wyższa. Istnieje od 1999 roku. Obecnie funkcję dyrektora uczelni sprawuje mgr Iwona Ciesielska.

Historia

Wydział zamiejscowy w Elblągu powstał w sierpniu 1999 roku. Pełnomocnikiem rektora ds. dydaktycznych został dr hab. Janusz Hochleitner. W październiku 1998 roku władze Uczelni podpisały porozumienie o współpracy z Urzędem Miasta w Elblągu. Wydział ma do dyspozycji zabytkowy budynek przy ul. Stoczniowej 10 w Elblągu.

Wydział posiada własny program działalności formacyjnej oraz program socjalizacji i akulturacji społeczności szkolnej pracowników i studentów. Każdorazowe ramy stałej formacji szkolnej określa rok akademicki. Rozpoczyna się ona od spotkań integracyjnych ze studentami pierwszego roku. Ich wizualnym efektem jest uroczysta msza święta otwierająca inaugurację roku akademickiego, tradycyjnie odprawiana w katedrze elbląskiej pod przewodnictwem biskupa.

Misja

Szkoła Jańskiego wyróżnia się na tle innych szkół wyższych tym, że oprócz programu edukacyjnego, realizuje program wychowawczy, który ma kształtować w studentach postawę służby i odpowiedzialności wobec Ojczyzny.

Dewizę Szkoły stanowią wartości: Prawda - Dobro - Skuteczność:

  • Poszukiwanie Prawdy jest celem nauki. Służenie prawdzie - i dawanie świadectwa prawdzie jest powinnością każdego chrześcijanina i powinnością szczególną każdego pracownika nauki.
  • Czynienie Dobra jest powołaniem ludzi dobrej woli. Dobro jest wartością nadrzędną, bez której sama tylko wiedza i sprawności są niewiele warte - a w wielu sytuacjach mogą być wręcz groźne i obracać się przeciwko człowiekowi.
  • Skuteczność, czyli umiejętność osiągania wyznaczonych celów, jest obowiązkiem ludzi podejmujących zadania. Skuteczność jest niezbędna w działaniu - także dla promocji prawdy i dobra.

Kolegium Wydziału Zamiejscowego w Elblągu

W skład Kolegium Wydziału Zamiejscowego w Elblągu Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego wchodzą:

Kierunki kształcenia

W elbląskiej uczelni kształci się studentów w kierunkach:

  • gospodarka przestrzenna
  • zarządzanie

Ciekawostki

8 grudnia 2013 roku elbląska uczelnia obchodziła patronalne Święto Szkoły. Po uroczystej mszy św. w intencji uczelni sprawowanej dalsza część spotkania przebiegała w gronie zaproszonych gości. Na uroczystości wziął udział m.in. pierwszy dziekan Wydziału prof. dra hab. Janusz Hochleitner.

Bibliografia

uczelnie.pl [16.06.2014]
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu [20.06.2014]