Szynaka Meble sp. z o.o.

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szynaka Meble sp. z o.o.

Szynakameble.jpeg
Logo firmy
Przedmiot działalności: produkcja mebli
Adres: ul. Dworcowa 20, 14-260 Lubawa
E-mail: info@szynaka.com.pl
Telefon: 89 644 92 26
Strona internetowa: http://www.szynaka.com.pl

Szynaka Meble sp. z o.o. – przedsiębiorstwo, z siedzibą w Lubawie, prowadzące działalność gospodarczą w zakresie produkcji mebli, którego początki sięgają 1957 r. Firma zajęła siódme miejsce w rankingu największych firm Warmii i Mazur w 2012 r., przygotowanym przez "Gazetę Olsztyńską" i "Dziennik Elbląski". Od 2003 r. Szynaka Meble zajmuje miejsca w pierwszej piętnastce tego rankingu.

Informacje ogólne

SZYNAKA MEBLE Sp. z o.o. to lider w produkcji wysokiej jakości mebli mieszkaniowych (z przeznaczeniem do: sypialni, jadalni, pokoju dziennego, młodzieżowego), kuchennych, biurowych, łazienkowych i sklepowych. Do ich produkcji używa się wysokiej jakości płyt meblowych: foliowanych i laminowanych – odpornych na zarysowania, wysoką temperaturę i środki chemiczne oraz drewna litego: brzozy, buku, dębu i orzecha. Firma jest filarem Grupy Meblowej SZYNAKA, w skład której wchodzą dwie fabryki w Lubawie – Szynaka Meble Sp.z o.o., PPUHiE Szynaka, Wolsztyńska Fabryka Mebli w Wolsztynie, MM Szynaka Living w Iławie, MM Szynaka Interline, Nowym Mieście Lubawskim. Wszystkie fabryki to nowoczesne zakłady produkcyjne, dostosowane pod względem wymogów produkcyjnych do warunków i wysokich standardów Unii Europejskiej. Grupa dysponuje także nowoczesnym Centrum Logistycznym o powierzchni ponad 42 000 m2 oraz własnym Centrum Wystawienniczym o powierzchni ponad 1 000 m2, w którym organizowane są imprezy targowe i szkoleniowe.

Początki firmy sięgają 1957 r. kiedy to powstał mały zakład rzemieślniczy prowadzony przez Jana Szynaka (seniora) - ojca obecnego prezesa firmy. W 1985 roku zarządzanie zakładem przejął syn Jan Szynaka i w 1991 r. przekształcił go w PPUHiE Szynaka.
1 stycznia 2001 r. powstał nowy podmiot prawny, który funkcjonuje pod nazwą Szynaka Meble Sp. z o.o. Świeże spojrzenie na zarządzanie i nowe koncepcje prowadzenia firmy zainicjowały jej dynamicznym rozwojem. Pod kierownictwem prezesów Aliny i Jana Szynaka (syna) firma osiągnęła ugruntowaną pozycję na rynku, oferując swoim klientom wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach. Nowoczesne technologie oraz oryginalne wzornictwo stały się skutecznym narzędziem promocji zarówno przedsiębiorstwa, jak i regionu. Styl oraz jakość na najwyższym poziomie łączone są z funkcjonalnością i trwałością. Szynaka Meble przywiązuje dużą wagę do dalszego rozwoju i utrzymania wysokiej i ugruntowanej pozycji na rynku meblarskim w Polsce, a także na rynku zagranicznym. Wyroby firmy można znaleźć w setkach sklepów partnerskich w całej Polsce oraz w licznych salonach i dużych sieciach handlowych na całym świecie. Dzięki nowoczesnym metodom zarządzania oraz skutecznej polityce promocyjnej firma rozwinęła liczne kontakty handlowe, m.in. z globalnymi dystrybutorami, których sieć sprzedaży obejmuje swoim zasięgiem niemal wszystkie kontynenty.

Struktura organizacji

Kadrę zarządzającą firmy tworzą:

Dane kontaktowe

Szynaka Meble sp. z o.o.
ul. Dworcowa 20
14-260 Lubawa
Tel. 89 644 92 26
Fax 89 644 85 58
E-mail: info@szynaka.com.pl

Bibliografia

m.wm.pl [29.06.2014]
szynaka.com.pl [29.06.2014]