Jerzy Kowalski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja zweryfikowana]
 
(Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 2: Linia 2:
 
  |nazwa                  = Jerzy Kowalski
 
  |nazwa                  = Jerzy Kowalski
 
  |grafika                = Kowalski.jpg
 
  |grafika                = Kowalski.jpg
  |podpis grafiki          =  
+
  |podpis grafiki          = Jerzy Kowalski
 
  |Imię i Nazwisko        = Jerzy Kowalski
 
  |Imię i Nazwisko        = Jerzy Kowalski
 
  |Data i miejsce urodzenia = 1950  
 
  |Data i miejsce urodzenia = 1950  
 
|Data śmierci = 4 grudnia 2011
 
|Data śmierci = 4 grudnia 2011
  |Dyscyplina              = Kolarstwo
+
  |Dyscyplina              = kolarstwo
 
  |Największy sukces        =  
 
  |Największy sukces        =  
 
}}
 
}}
'''Jerzy Kowalski''' (ur. w 1950, zm. 4 grudnia 2011 w [[Biskupiec|Biskupcu]]) - wybitny trener kolarski z Biskupca, który całe swoje życie poświęcił wychowaniu sportowej młodzieży.
+
'''Jerzy Kowalski''' (ur. w 1950, zm. 4 grudnia 2011 w [[Biskupiec|Biskupcu]]) – kolarz, wybitny trener kolarski z Biskupca, który poświęcił się wychowaniu sportowej młodzieży.
 
<br/><br/>
 
<br/><br/>
=Działacze=
 
Wybitny trener kolarski z Biskupca, który całe swoje życie poświęcił wychowaniu sportowej młodzieży. Jego wychowankiem jest jeden z najzdolniejszych kolarzy ostatnich lat Szymon Rekita  - reprezentujący obecnie jedna z włoskich grup zawodowych
 
  
Był kolarzem, wieloletnim szkoleniowcem sekcji [[LZS]], której spadkobiercą jest [[Warmia Biskupiec]]. Jako zawodnik nie osiągnął znaczących sukcesów. W roli szkoleniowca sprawdził się znakomicie, potrafił w trudnych warunkach, przy niewielkim budżecie wychować wielu znakomitych zawodników . Znalazł sprzymierzeńca w osobie Stanisława Szczawińskiego i wspólnie zorganizowali klub z prawdziwego zdarzenia.
+
==Działalność szkoleniowa==
Przez całe swoje dorosłe życie trener z Biskupca był związany ze sportem. To był jego sposób na życie i wielka pasja, której poświęcał się bez reszty, nawet kosztem życia rodzinnego. Bezbłędnie wyłapywał i szlifował młode talenty z całej gminy Biskupiec. Nie patrząc przy tym na to, że ktoś pochodzi z trudnej rodziny i ma ciężki charakter. Mimo tego, że pracował w niewielkim klubie potrafił doprowadzać swoich podopiecznych do mistrzowskiej formy. W 2010 roku jego podopieczni z Warmii Biskupiec zdobyli aż sześć medali mistrzostw Polski,. W dowód uznania Jerzy Kowalski został wybrany Młodzieżowym Trenerem Roku  województwa warmińsko-mazurskiego, otrzymał też tytuł Osobowość Roku przyznany podczas Gali Sukcesy 2010.Także starosta olsztyński Mirosław Pampuch wręczył mu nagrodę Trenera Roku Powiatu Olsztyńskiego 2011. Dzięki Niemu biskupiecka  kadra kolarska zajmowała najwyższe miejsca na podiach uczestnicząc w wielu krajowych i zagranicznych zawodach.
+
Długoletni szkoleniowiec sekcji [[LZS]], której spadkobiercą jest [[LKK Warmia Biskupiec]]. Jako zawodnik nie osiągnął znaczących sukcesów, natomiast w roli szkoleniowca sprawdził się znakomicie. Potrafił w trudnych warunkach, przy niewielkim budżecie wychować wielu znakomitych zawodników. Znalazł sprzymierzeńca w osobie [[Stanisław Szczawiński|Stanisława Szczawińskiego]] i wspólnie zorganizowali klub z prawdziwego zdarzenia.
Do końca prowadził walkę z podstępną chorobą. Jak wspominają wszyscy znajomi był człowiekiem nadzwyczaj skromnym, nie zabiegał o splendory i zaszczyty. Dla niego najważniejsza była praca do wykonania. W wywiadzie dla „Przeglądu Warmińskiego" tak mówił o przepisie na dobrego kolarza:
 
- Mój przepis od lat jest prosty i póki co, sprawdza się. Potrzebne są trzy rzeczy: inteligencja, praca i talent. I tego ostatniego rzeczywiście trzeba mieć troszkę – mówił trener Kowalski.
 
=Bibliografia=
 
Panorama Sportu Warmii i mazur 2011, Tom III, Janusz Porycki.
 
  
[[Kategoria: Sport|Kowalski, Jerzy]] [[Kategoria:Trenerzy|Kowalski, Jerzy]] [[Kategoria:Kolarstwo|Kowalski, Jerzy]] [[Kategoria: Biskupiec (gmina miejsko-wiejska)|Kowalski, Jerzy]][[Kategoria: Działacze|Kowalski, Jerzy]]
+
Przez całe swoje dorosłe życie był związany ze sportem, który był jego największą pasją. Bezbłędnie wyłapywał i szlifował młode talenty z całej [[Biskupiec (gmina wiejska)|gminy Biskupiec]]. Chociaż pracował w niewielkim klubie, potrafił doprowadzać swoich podopiecznych do mistrzowskiej formy. W 2010 roku jego podopieczni z Warmii Biskupiec zdobyli aż sześć medali mistrzostw Polski. W dowód uznania Jerzy Kowalski został wybrany Młodzieżowym Trenerem Roku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, otrzymał też tytuł Osobowość Roku przyznany podczas Gali Sukcesy 2010. Starosta olsztyński [[Mirosław Pampuch]] wręczył mu nagrodę Trenera Roku Powiatu Olsztyńskiego 2011. Dzięki Kowalskiemu biskupiecka kadra kolarska zajmowała najwyższe miejsca na podiach, uczestnicząc w wielu krajowych i zagranicznych zawodach.
 +
 
 +
Pod koniec życia toczył heroiczną walkę z chorobą. Był człowiekiem nadzwyczaj skromnym, nie zabiegał o splendory i zaszczyty, lecz koncentrował się na pracy, którą trzeba było wykonać. W wywiadzie dla "Przeglądu Warmińskiego" tak mówił o recepcie na dobrego kolarza: "Mój przepis od lat jest prosty i póki co, sprawdza się. Potrzebne są trzy rzeczy: inteligencja, praca i talent. I tego ostatniego rzeczywiście trzeba mieć troszkę".
 +
 
 +
==Ciekawostki==
 +
Wychowankiem Jerzego Kowalskiego jest [[Szymon Rekita]], jeden z najzdolniejszych kolarzy ostatnich lat reprezentujący obecnie jedną z włoskich grup zawodowych.
 +
 
 +
==Bibliografia==
 +
*Porycki Janusz, ''Panorama Sportu Warmii i Mazur 2011'', tom III, Olsztyn 2012.<br/>
 +
 
 +
[[Kategoria: Sport|Kowalski, Jerzy]] [[Kategoria:Trenerzy|Kowalski, Jerzy]] [[Kategoria:Działacze sportowi|Kowalski, Jerzy]] [[Kategoria: Biskupiec (gmina miejsko-wiejska)|Kowalski, Jerzy]][[Kategoria: 1945-1989|Kowalski, Jerzy]] [[Kategoria: 1990-|Kowalski, Jerzy]]

Aktualna wersja na dzień 09:14, 18 gru 2014

Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski
Jerzy Kowalski
Imię i nazwisko Jerzy Kowalski
Data i miejsce urodzenia 1950
Data śmierci 4 grudnia 2011
Dyscyplina kolarstwo

Jerzy Kowalski (ur. w 1950, zm. 4 grudnia 2011 w Biskupcu) – kolarz, wybitny trener kolarski z Biskupca, który poświęcił się wychowaniu sportowej młodzieży.

Działalność szkoleniowa

Długoletni szkoleniowiec sekcji LZS, której spadkobiercą jest LKK Warmia Biskupiec. Jako zawodnik nie osiągnął znaczących sukcesów, natomiast w roli szkoleniowca sprawdził się znakomicie. Potrafił w trudnych warunkach, przy niewielkim budżecie wychować wielu znakomitych zawodników. Znalazł sprzymierzeńca w osobie Stanisława Szczawińskiego i wspólnie zorganizowali klub z prawdziwego zdarzenia.

Przez całe swoje dorosłe życie był związany ze sportem, który był jego największą pasją. Bezbłędnie wyłapywał i szlifował młode talenty z całej gminy Biskupiec. Chociaż pracował w niewielkim klubie, potrafił doprowadzać swoich podopiecznych do mistrzowskiej formy. W 2010 roku jego podopieczni z Warmii Biskupiec zdobyli aż sześć medali mistrzostw Polski. W dowód uznania Jerzy Kowalski został wybrany Młodzieżowym Trenerem Roku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, otrzymał też tytuł Osobowość Roku przyznany podczas Gali Sukcesy 2010. Starosta olsztyński Mirosław Pampuch wręczył mu nagrodę Trenera Roku Powiatu Olsztyńskiego 2011. Dzięki Kowalskiemu biskupiecka kadra kolarska zajmowała najwyższe miejsca na podiach, uczestnicząc w wielu krajowych i zagranicznych zawodach.

Pod koniec życia toczył heroiczną walkę z chorobą. Był człowiekiem nadzwyczaj skromnym, nie zabiegał o splendory i zaszczyty, lecz koncentrował się na pracy, którą trzeba było wykonać. W wywiadzie dla "Przeglądu Warmińskiego" tak mówił o recepcie na dobrego kolarza: "Mój przepis od lat jest prosty i póki co, sprawdza się. Potrzebne są trzy rzeczy: inteligencja, praca i talent. I tego ostatniego rzeczywiście trzeba mieć troszkę".

Ciekawostki

Wychowankiem Jerzego Kowalskiego jest Szymon Rekita, jeden z najzdolniejszych kolarzy ostatnich lat reprezentujący obecnie jedną z włoskich grup zawodowych.

Bibliografia

  • Porycki Janusz, Panorama Sportu Warmii i Mazur 2011, tom III, Olsztyn 2012.