Stowarzyszenie "Mazurski Trakt Konny": Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 20: Linia 20:
 
<br/>
 
<br/>
 
== Cele ==
 
== Cele ==
CELEM STOWARZYSZENIA JEST PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI "MAZURSKIEGO TRAKTU KONNEGO" ORAZ POBUDZANIE I WSPIERANIE INICJATYW SPOŁECZNYCH, W TYM W SZCZEGÓLNOŚCI: A) PROMOWANIE ZASOBÓW GOSPODARCZYCH, KULTUROWYCH ORAZ ŚRODOWISKA NATURALNEGO WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH, W TYM KULTURY LUDOWEJ, LOKALNYCH TRADYCJI I ZWYCZAJÓW, B) PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO I ZASOBÓW KULTUROWYCH, C) PROMOCJA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ OPARTEJ NA WYKORZYSTANIU SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH OBSZARU WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH, D) WSPIERANIE INICJATYW SPOŁECZNYCH I GOSPODARCZYCH MIESZKAŃCÓW, E) WSPIERANIE INICJATYW SPOŁECZNYCH NA RZECZ BUDOWY NOWYCH I MODERNIZACJI ISTNIEJĄCYCH SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH ORAZ TWORZENIA SIECI ICH POŁĄCZEŃ, F) PROMOWANIE AKTYWNEGO WYPOCZYNKU I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA ORAZ PODEJMOWANIE INICJATYW W ZAKRESIE ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU.  
+
Celem Stowarzyszenia jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju i promocji "Mazurskiego Traktu Konnego" oraz pobudzanie i wspieranie inicjatyw społecznych, w tym w szczególności:
 +
* promowanie zasobów gospodarczych, kulturowych oraz środowiska naturalnego Wielkich Jezior Mazurskich, w tym kultury ludowej, lokalnych tradycji i zwyczajów,
 +
* podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zasobów kulturowych,
 +
* promocja działalności gospodarczej opartej na wykorzystaniu szlaków turystycznych obszaru Wielkich Jezior Mazurskich,
 +
* wspieranie inicjatyw społecznych i gospodarczych mieszkańców,
 +
* wspieranie inicjatyw społecznych na rzecz budowy nowych i modernizacji istniejących szlaków turystycznych oraz tworzenia sieci ich połączeń,
 +
* promowanie aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia oraz podejmowanie inicjatyw w zakresie rozwoju kultury fizycznej i sportu.
 
<br/>
 
<br/>
 
== Zarząd ==
 
== Zarząd ==

Wersja z 22:48, 11 lis 2014

Stowarzyszenie "Mazurski Trakt Konny"

Logo Stowarzyszenia "Mazurski Trakt Konny"Źródło: www.krs-online.com.pl
Logo Stowarzyszenia "Mazurski Trakt Konny"
Źródło: www.krs-online.com.pl
Rok założenia 2011
Siedziba ul. Portowa 2/3
11-600 Węgorzewo
Profil działalności Stowarzyszenie
Kontakt ul. Portowa 2/3
11-600 Węgorzewo
kom. 602 343 450
KRS 0000377610


Stowarzyszenie "Mazurski Trakt Konny" – powstał z inicjatywy Związku Stowarzyszeń na Rzecz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich. Celem MTK jest poszerzenie oferty gospodarstw agroturystycznych, stadnin i pensjonatów oraz ich promocję przez turystykę konną.

Historia

W założeniu miało powstać opracowanie zawierające propozycje kilkugodzinnych i kilkudniowych wycieczek w siodle. Ta oferta została skonsultowana z właścicielami gospodarstw agroturystycznych i właściciele gruntów (głównie z nadleśnictw), po których trakt konny miał przebiegać. Podczas spotkania został ustanowiony wstępny przebieg trasy i jej oznakowanie. Projekt ten przyczynił się do powstania mapy promocyjnej gdzie były oznaczone wszystkie trasy i lokalizacje gospodarstw agroturystycznych. Tablice informacyjne zostały umieszczone we wszystkich uczęszczanych miejscach. Projekt ten może być nadal rozwijany ze względu na jego doskonałą lokalizację oraz możliwość tworzenia nowych gospodarstw agroturystycznych, poszerzenie i promocję istniejącej już oferty.

Statut

...

Cele

Celem Stowarzyszenia jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju i promocji "Mazurskiego Traktu Konnego" oraz pobudzanie i wspieranie inicjatyw społecznych, w tym w szczególności:

  • promowanie zasobów gospodarczych, kulturowych oraz środowiska naturalnego Wielkich Jezior Mazurskich, w tym kultury ludowej, lokalnych tradycji i zwyczajów,
  • podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zasobów kulturowych,
  • promocja działalności gospodarczej opartej na wykorzystaniu szlaków turystycznych obszaru Wielkich Jezior Mazurskich,
  • wspieranie inicjatyw społecznych i gospodarczych mieszkańców,
  • wspieranie inicjatyw społecznych na rzecz budowy nowych i modernizacji istniejących szlaków turystycznych oraz tworzenia sieci ich połączeń,
  • promowanie aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia oraz podejmowanie inicjatyw w zakresie rozwoju kultury fizycznej i sportu.


Zarząd

...

Formy działalności

...

Źródła