Janusz Milewski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 2: Linia 2:
 
  |nazwa                  = Janusz Milewski
 
  |nazwa                  = Janusz Milewski
 
  |grafika                = Janusz_Milewski.jpeg
 
  |grafika                = Janusz_Milewski.jpeg
  |podpis grafiki          = źródło: www.sport.wm.pl
+
  |podpis grafiki          = fot. sport.wm.pl
 
  |Imię i Nazwisko        = Janusz Milewski
 
  |Imię i Nazwisko        = Janusz Milewski
 
  |Data i miejsce urodzenia = 15 sierpnia 1953 roku w Ostrowi Mazowiecka
 
  |Data i miejsce urodzenia = 15 sierpnia 1953 roku w Ostrowi Mazowiecka
Linia 10: Linia 10:
 
  |Największy sukces        = Rozwinął sport kajakowy w Olsztynie do poziomu światowego
 
  |Największy sukces        = Rozwinął sport kajakowy w Olsztynie do poziomu światowego
 
}}
 
}}
'''Janusz Milewski''' (ur. 15 sierpnia 1953 roku w Ostrowi Mazowiecka) – Jeden z najbardziej zasłużonych działaczy( wolontariuszy) sportu kajakowego w Polsce i na Warmii i Mazurach. Menadżer sportowy.  
+
'''Janusz Milewski''' (ur. 15 sierpnia 1953 r. w Ostrowi Mazowiecka) – jeden z najbardziej zasłużonych działaczy( wolontariuszy) sportu kajakowego w Polsce i na [[Warmia|Warmii]] i [[Mazury|Mazurach]]. Menadżer sportowy.  
<br/>
+
<br/><br/>
=Działacze=
+
==Działalność==
W sporcie od 1967 roku najpierw jako kajakarz zawodnik a następnie wolontariusz, Prezes Olsztyńskiego Klubu Sportowego po zmianie nazwy  [[Kayak Sport Club Olsztyn]] Wychowawca całej rzeszy młodzieży uprawiającej sport w tym tych odnoszących największe sukcesy medalistów Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Znakomity organizator życia sportowego dzieci i młodzieży. W latach 1995-2014 zorganizował 40 obozów dla młodzieży ze środowiska trudnego wychowawczo uczestnicząc w nich jako wolontariusz. Rozwinął sport kajakowy w Olsztynie do poziomu światowego. Jego podopieczni m in. Adam Seroczyński, Tomasz Mendelski startowali trzykrotnie na Igrzyskach Olimpijskich ( Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2010) oraz kilkudziesięciokrotnie na Mistrzostwach świata i Europy zdobywając  m in. brązowy medal IO Sydney oraz sześć srebrnych i dwa brązowe medale Mistrzostw świata, zloty, srebrny i dwa brązowe medale Mistrzostw Europy, Złoty, srebrny i brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy, natomiast jeden najlepszych na świecie zawodników sprinterów [[Denis Ambroziak]] przygotowuje się do startu w Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.
+
W sporcie działał od 1967 roku, najpierw jako kajakarz zawodnik, a następnie jako wolontariusz, Prezes Olsztyńskiego Klubu Sportowego (po zmianie nazwy  [[Kayak Sport Club Olsztyn]]). Jest wychowawcą całej rzeszy młodzieży uprawiającej sport, w tym odnoszących największe sukcesy medalistów mistrzostw Świata, Europy i Polski.  
W latach  1995 - 2010 Prezes Warmińsko - Mazurskiego Związku Kajakowego w Olsztynie. W latach 2001- 2002 Wiceprezes WMZKaj. 2011- 2014 członek Zarządu, obecnie od  lutego 2014 roku -  Wiceprezes WMZKaj.
+
 
W latach 1997 – 2000 i 2005 - 2008 członek Zarządu Polskiego Związku Kajakowego.W latach  1996 – 2009 członek Zarządu Warmińsko – Mazurskiej  Federacji Sportu w Olsztynie w latach 2005-2009 jej  Wiceprezes
+
Znakomity organizator życia sportowego dzieci i młodzieży. W latach 1995-2014 zorganizował 40 obozów dla młodzieży ze środowiska trudnego wychowawczo, uczestnicząc w nich jako wolontariusz. Rozwinął sport kajakowy w [[Olsztyn|Olsztynie]] do poziomu światowego. Jego podopieczni, m.in. [[Adam Seroczyński]] i [[Tomasz Mendelski]], startowali trzykrotnie na igrzyskach olimpijskich ( Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2010) oraz kilkudziesięciokrotnie na mistrzostwach świata i Europy, zdobywając  m.in. brązowy medal (IO Sydney) oraz sześć srebrnych i dwa brązowe medale mistrzostw świata, złoty, srebrny i dwa brązowe medale mistrzostw Europy, złoty, srebrny i brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy, natomiast jeden z najlepszych na świecie zawodników sprinterów [[Denis Ambroziak]] przygotowuje się do startu w Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.
 +
 
 +
W latach  1995-2010 był prezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Kajakowego w Olsztynie. W latach 2001- 2002 był wiceprezesem WMZKaj. W latach 2011-2014 był członkiem Zarządu, obecnie od  lutego 2014 roku jest wiceprezes WMZKaj. W latach 1997–2000 i 2005-2008 był członkiem Zarządu Polskiego Związku Kajakowego. W latach  1996–2009 był członkiem Zarządu Warmińsko–Mazurskiej Federacji Sportu w Olsztynie, w latach 2005-2009 jej wiceprezesem.
 +
   
 
Od 1995 roku aktywnie uczestniczy w rozwoju idei olimpijskich, zorganizował 25 spotkań – prelekcji udziałem  medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich.  
 
Od 1995 roku aktywnie uczestniczy w rozwoju idei olimpijskich, zorganizował 25 spotkań – prelekcji udziałem  medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich.  
P.O Przewodniczący Rady Warmińsko – [[Mazurski Klub Olimpijczyka w Olsztynie|Mazurskiego Klubu Olimpijczyka w Olsztynie]]
+
P.O Przewodniczący Rady Warmińsko – [[Mazurski Klub Olimpijczyka w Olsztynie|Mazurskiego Klubu Olimpijczyka w Olsztynie]].
Współpracuje z olsztyńskim [[Muzeum Sportu w Olsztynie|Muzeum Sportu]] im. Mariana Tadeusza Rapackiego z jego inicjatywy muzeum otrzymało imię patrona, niesie pomoc w zakresie prezentacji  wystaw upamiętniających starty zawodników Warmii i Mazur na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich.  Współpracuje z Magazynem Olimpijskim” pisma PKOl . Hobbysta - fotografik  sportowy, twórca wielu wystaw o tematyce olimpijskiej.  
+
 
Z jego inicjatywy w 2014 roku ulica Jodłowa w Olsztynie ku chwale olimpijczyków Warmii i Mazur została przemianowana na ulicę Olimpijską.
+
Współpracuje z olsztyńskim [[lkwim:Muzeum Sportu w Olsztynie|Muzeum Sportu]] im. [[Marian Rapacki|Mariana Tadeusza Rapackiego]]. To właśnie z jego inicjatywy muzeum otrzymało imię patrona. Niesie pomoc w zakresie prezentacji  wystaw upamiętniających starty zawodników Warmii i Mazur na kolejnych igrzyskach olimpijskich.  Współpracuje z "Magazynem Olimpijskim" pisma PKOl.  
Biorąc udział w programach Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień promuje wśród młodzieży bezpieczny i aktywny sportowo wypoczynek w czasie wolnych od zajęć szkolnych, jednocześnie kładąc nacisk na przeciwdziałanie  używania  środków odurzających.
+
 
współpracuje z Domem Dziecka Dziennej Pomocy ARKA organizując w ramach rekreacji dla jej podopiecznych spotkania z kajakarzami i wspólne przebywanie nad wodą.
+
 
  
 
'''Odznaczenia'''  
 
'''Odznaczenia'''  
Linia 32: Linia 35:
 
*2011 - "Medal  Komisji Edukacji Narodowej"
 
*2011 - "Medal  Komisji Edukacji Narodowej"
 
*2012 - Odznaka Honorowa – Za Zasługi Dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego  
 
*2012 - Odznaka Honorowa – Za Zasługi Dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego  
*2012 - Złoty medal „ Za Zasługi Dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego
+
*2012 - Złoty medal „ Za Zasługi Dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego  
 +
===Ciekawostki===
 +
Jego hobby to fotografia  sportowa. Jest twórcą wielu wystaw o tematyce olimpijskiej.
 +
 +
Z jego inicjatywy w 2014 roku ulica Jodłowa w Olsztynie została przemianowana ku chwale olimpijczyków Warmii i Mazur na ulicę Olimpijską.
 +
 
 +
Biorąc udział w programach Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień, promuje wśród młodzieży bezpieczny i aktywny sportowo wypoczynek w czasie wolnych od zajęć szkolnych, jednocześnie kładąc nacisk na przeciwdziałanie  używania  środków odurzających.
 +
 
 +
Współpracuje z Domem Dziecka Dziennej Pomocy ARKA, organizując w ramach rekreacji dla jej podopiecznych spotkania z kajakarzami i wspólne przebywanie nad wodą.
 
=Bibliografia=
 
=Bibliografia=
 
*[[http://sport.wm.pl/187429,Zapraszamy-dzieciaki-na-kajaki-zajecia-w-Aquasferze.html#axzz3IsBVH7xD sport.wm.pl]]
 
*[[http://sport.wm.pl/187429,Zapraszamy-dzieciaki-na-kajaki-zajecia-w-Aquasferze.html#axzz3IsBVH7xD sport.wm.pl]]

Wersja z 01:32, 4 lut 2015

Janusz Milewski

fot. sport.wm.pl
fot. sport.wm.pl
Imię i nazwisko Janusz Milewski
Data i miejsce urodzenia 15 sierpnia 1953 roku w Ostrowi Mazowiecka
Dyscyplina Kajakarstwo
Największy sukces Rozwinął sport kajakowy w Olsztynie do poziomu światowego

Janusz Milewski (ur. 15 sierpnia 1953 r. w Ostrowi Mazowiecka) – jeden z najbardziej zasłużonych działaczy( wolontariuszy) sportu kajakowego w Polsce i na Warmii i Mazurach. Menadżer sportowy.

Działalność

W sporcie działał od 1967 roku, najpierw jako kajakarz zawodnik, a następnie jako wolontariusz, Prezes Olsztyńskiego Klubu Sportowego (po zmianie nazwy Kayak Sport Club Olsztyn). Jest wychowawcą całej rzeszy młodzieży uprawiającej sport, w tym odnoszących największe sukcesy medalistów mistrzostw Świata, Europy i Polski.

Znakomity organizator życia sportowego dzieci i młodzieży. W latach 1995-2014 zorganizował 40 obozów dla młodzieży ze środowiska trudnego wychowawczo, uczestnicząc w nich jako wolontariusz. Rozwinął sport kajakowy w Olsztynie do poziomu światowego. Jego podopieczni, m.in. Adam Seroczyński i Tomasz Mendelski, startowali trzykrotnie na igrzyskach olimpijskich ( Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2010) oraz kilkudziesięciokrotnie na mistrzostwach świata i Europy, zdobywając m.in. brązowy medal (IO Sydney) oraz sześć srebrnych i dwa brązowe medale mistrzostw świata, złoty, srebrny i dwa brązowe medale mistrzostw Europy, złoty, srebrny i brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy, natomiast jeden z najlepszych na świecie zawodników sprinterów Denis Ambroziak przygotowuje się do startu w Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.

W latach 1995-2010 był prezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Kajakowego w Olsztynie. W latach 2001- 2002 był wiceprezesem WMZKaj. W latach 2011-2014 był członkiem Zarządu, obecnie od lutego 2014 roku jest wiceprezes WMZKaj. W latach 1997–2000 i 2005-2008 był członkiem Zarządu Polskiego Związku Kajakowego. W latach 1996–2009 był członkiem Zarządu Warmińsko–Mazurskiej Federacji Sportu w Olsztynie, w latach 2005-2009 jej wiceprezesem.

Od 1995 roku aktywnie uczestniczy w rozwoju idei olimpijskich, zorganizował 25 spotkań – prelekcji udziałem medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich. P.O Przewodniczący Rady Warmińsko – Mazurskiego Klubu Olimpijczyka w Olsztynie.

Współpracuje z olsztyńskim Muzeum Sportu im. Mariana Tadeusza Rapackiego. To właśnie z jego inicjatywy muzeum otrzymało imię patrona. Niesie pomoc w zakresie prezentacji wystaw upamiętniających starty zawodników Warmii i Mazur na kolejnych igrzyskach olimpijskich. Współpracuje z "Magazynem Olimpijskim" pisma PKOl.


Odznaczenia

  • 1999 - Srebrna Odznaka „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”
  • 2000 – Złota odznaka honorowa Polskiego Związku Kajakowego
  • 2004 – Złota Odznaka „Za zasługi dla sportu”
  • 2005 – Srebrny Krzyż Zasługi
  • 2009 – Srebrny medal „ Za Zasługi Dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego „
  • 2010 – Złoty Krzyż Zasługi
  • 2011 - "Medal Komisji Edukacji Narodowej"
  • 2012 - Odznaka Honorowa – Za Zasługi Dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego
  • 2012 - Złoty medal „ Za Zasługi Dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego

Ciekawostki

Jego hobby to fotografia sportowa. Jest twórcą wielu wystaw o tematyce olimpijskiej.

Z jego inicjatywy w 2014 roku ulica Jodłowa w Olsztynie została przemianowana ku chwale olimpijczyków Warmii i Mazur na ulicę Olimpijską.

Biorąc udział w programach Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień, promuje wśród młodzieży bezpieczny i aktywny sportowo wypoczynek w czasie wolnych od zajęć szkolnych, jednocześnie kładąc nacisk na przeciwdziałanie używania środków odurzających.

Współpracuje z Domem Dziecka Dziennej Pomocy ARKA, organizując w ramach rekreacji dla jej podopiecznych spotkania z kajakarzami i wspólne przebywanie nad wodą.

Bibliografia