Szkoła Podstawowa w Okartowie
Na tej stronie znajduje się szablon z kategorii "Szkolnictwo" (Szkolnictwo). Poniżej szablonu przedstawiona jest wizualizacja.
Uwaga: Szablon w budowie.
Uwaga: szablon wymaga zatwierdzenia przez "Zarząd Projektu" oraz "CEiIK".
Poniżej przedstawiony jest kod szablonu
{{Poziomy_Szkolnictwa infobox |Nazwa_instytucji = Szkoła Powszechna w Okartowie |Grafika = |Opis_grafiki = |Data_założenia = 1947 rok |Poziom_szkoły = podstawowy |Podtyp_szkoły = 4 oddziały |Profil = |Adres = Okartowo p. piski |Patron = }} <big>''' Szkoła Powszechna w Okartowie '''</big> -1947- <br/> == Historia == ... <br/> == Cele i zadania == ... <br/> == Kadra pedagogiczna == ... <br/> == Osiągnięcia == ... <br/> == Absolwenci == ... <br/> == Ciekawostki == ... <br/> == Bibliografia == <br/> ... <br/> [[Kategoria: Szkolnictwo]]<br /> ~~~~<br />
Poniżej przedstawiona jest wizualizacja szablonu
Szablon:Poziomy Szkolnictwa infobox
Szkoła Powszechna w Okartowie – 1947-
Spis treści
Historia
Szkoła Powszechna w Okartowie powstała w 1947 roku. Szkoła mieściła się w poniemieckim budynku szkolnym. Ze względu na dużą liczbę dzieci, zajęcia lekcyjne odbywały się też w trzech izbach wynajmowanych w prywatnych domach. W 1948 roku na skutek reformy strukturalnej szkoła znieniła nazwę na szkoła podstawowa.
Cele i zadania
W pierwszych latach działalności szkoła zajmowała się przede wszystkim nauczaniem dzieci.
Kadra pedagogiczna
Pierwszym kierownikiem szkoły został B.Czapski, który pełnił tę funkcję sześć lat. W latach 1953-1972 stanowisko kierownika, a później dyrektora piastował Antoni Paszkiewicz, który założył Szkolne Schronisko Młodzieżowe.
Osiągnięcia
Ze względu na zły stan lokalowy, władze oświatowe podjęły decyzję o budowie nowej szkoły w ramach programu "1000 szkół na tysiąclecie Polski". Nowy obiekt szkolny oddano do użytku w 1970 roku.
Absolwenci
Absolwentami szkoły byli jej późniejsi dyrektorzy: Andrzej Chrzanowski (1992-1997), Zbigniew Włodkowski (od 1997 roku).
Ciekawostki
W roku 1972 dyrektorem został Zdzisław Głąbała. Organizował on kolonie letnie dla dzieci z Warszawy i Łodzi, przeznaczając zarobione pieniądze na zakup pomocy dydaktycznych i modernizację budynku szkolnego.
Bibliografia
- Radziszewska Maria Jolanta, Nauczyciele szkół powszechnych i podstawowych na Warmii i Mazurach (1945-1956), Kraków 2011, s. 42.
- http://www.orzysz.pl/index.php?k=207, 19.11.2013.
# 19.11.2013.