Gimnazjum muzyczne w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Elblągu: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja nieprzejrzana] | [wersja zweryfikowana] |
(→Bibliografia) |
(→Bibliografia) |
||
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Szkolnictwo infobox | {{Szkolnictwo infobox | ||
|Nazwa_instytucji = Gimnazjum muzyczne w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Elblągu | |Nazwa_instytucji = Gimnazjum muzyczne w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Elblągu | ||
− | |Grafika = | + | |Grafika = elbzso.jpeg |
− | |Opis_grafiki = Gimnazjum muzyczne w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Elblągu. [http://dom.elblag.net/img/artykuly/1819_umowa-na-dofinansowanie-podpisana-wkrotce-_1.jpg | + | |Opis_grafiki = Gimnazjum muzyczne w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Elblągu. Źródło: [http://dom.elblag.net/img/artykuly/1819_umowa-na-dofinansowanie-podpisana-wkrotce-_1.jpg www.dom.elblag.net] [dostęp z 05.06.2014] |
|Data_założenia = 1953 | |Data_założenia = 1953 | ||
|Poziom_szkoły = Szkoła gimnazjalna | |Poziom_szkoły = Szkoła gimnazjalna | ||
Linia 9: | Linia 9: | ||
|Patron = Kazimierz Wiłkomirski | |Patron = Kazimierz Wiłkomirski | ||
}} | }} | ||
− | ''Gimnazjum | + | '''Gimnazjum Muzyczne w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Elblągu''' – gimnazjum muzyczne w [[Elbląg|Elblągu]] ([[Powiat elbląski|powiat elbląski]], [[Województwo warmińsko-mazurskie|województwo warmińsko-mazurskie]]). Obecnie funkcję dyrektora szkoły pełni [[Andrzej Korpacki]]. |
<br/><br/> | <br/><br/> | ||
== Historia == | == Historia == | ||
− | Historia Gimnazjum | + | Historia Gimnazjum rozpoczęła się w 1953 roku, w gmachu przy ulicy Traugutta, w którym mieszczą się 43 sale dydaktyczne. Pierwszym dyrektorem był Józef Karpiński. |
== Kadra pedagogiczna == | == Kadra pedagogiczna == | ||
− | + | Kadrę pedagogiczną Gimnazjum Muzycznego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Elblągu tworzą następujący nauczyciele: | |
− | Kadrę pedagogiczną Gimnazjum | + | *J. polski - Wiesława Felkiewicz, Barbara Steć, Aleksandra Szerszeń, Jolanta Wójcik |
− | + | *J. francuski - Agnieszka Pazdyka | |
− | *J. polski-Wiesława Felkiewicz, Barbara Steć, Aleksandra Szerszeń, Jolanta Wójcik | + | *J. angielski - Agnieszka Bronś, Krzysztof Kacała, Olga Witkowska |
− | + | *Matematyka - Barbara Gutowska, Jadwiga Pietrzak, Bogdan Sienkiewicz, Maria Wrońska | |
− | *J. francuski-Agnieszka Pazdyka | + | *Historia - Anna Karpińska, Magdalena Grynhagel, Konrad Wasilewsk |
− | + | *Biologia - Magdalena Przeździecka, Daria Przybył; | |
− | *J. angielski-Agnieszka Bronś, Krzysztof Kacała, Olga Witkowska | + | *Geografia - Daria Przybył |
− | + | *Chemia - Grażyna Marusa | |
− | *Matematyka- Barbara Gutowska, Jadwiga Pietrzak, | + | *Fizyka - Jadwiga Pietrzak |
− | + | *Informatyka - Maria Wrońska, Bogda Sienkiewicz, Ryszard Greń | |
− | *Historia-Anna Karpińska, Magdalena Grynhagel, Konrad | + | *Wiedze o społeczeństwie - Magdalena Grynhagel |
− | + | *Plastyka/Technika - Joanna Gałązka, Anna Karpińska, Ewa Skorupska | |
− | *Biologia- Magdalena Przeździecka, Daria Przybył; | + | *Wychowanie fizyczne - Andrzej Korpacki, Przemysław Marusa, Konrad Wasilewski |
− | + | *Gimnastyka korekcyjna - Joanna Gałązka, Edyta Godlewska | |
− | *Geografia- Daria Przybył | + | *Religia - Henryka Prokopowicz, ks.dr Piotr Towarek |
− | *Chemia- Grażyna Marusa | + | *Kształcenie zintegrowane - Elżbieta Bammes, Joanna Gałązka, Anna Gliniewicz, Edyta Godlewska, Lidia Kamińska, Elżbieta Rostkowska |
− | *Fizyka- Jadwiga Pietrzak | + | * Fortepian główny - Beata Chlistowska, Natalia Dłużniewska, Anna Gierszewska, Barbara Grzelachowska, Kordian Góra, Małgorzata Kocemba, Emilia Kurek, Michał Krężlewski, Galina Parfenowa, Paweł Poterewicz, Aleksandra Serocka, Agnieszka Stankowska, Dorota Wickenberg, Joanna Żabierek |
− | *Informatyka- Maria Wrońska, Bogda Sienkiewicz, Ryszard Greń | + | * Fortepian dodatkowy - Elena Aleksiejuk, Daniela Angelova, Anna Gierszewska, Łukasz Jankowski, Małgorzata Kocemba, Michał Krężlewski, Emilia Kurek, Ewa Mentecka, Waldemar Wysocki, Małgorzata Zimińska, Joanna Żabierek |
− | *Wiedze o społeczeństwie- Magdalena Grynhagel | + | *Akompaniament- Elena Aleksiejuk, Daniela Angelova, Natalia Dłużniewska, Łukasz Jankowski, Michał Krężlewski, Katarzyna Markiewicz, Galina Parfenowa, Paweł Poterewicz, Waldemar Wysocki, Małgorzata Zimińska, Joanna Żabierek |
− | *Plastyka/Technika- Joanna Gałązka, Anna Karpińska, Ewa Skorupska | + | *Skrzypce - Krystyna Jurecka, Hanna Bereza, Jolanta Fuławka, Beata Glaza-Sutt, Andrzej Kacprzak, Jolanta Kolasińska, Anna Fiedeń, Dariusz Prystasz, Katarzyna Przyborowska,Jacek Stolarski |
− | *Wychowanie fizyczne- Andrzej Korpacki, Przemysław Marusa, Konrad Wasilewski | + | *Altówka - Błażej Maliszewski, Jolanta Kolasińska |
− | *Gimnastyka korekcyjna- Joanna Gałązka, Edyta Godlewska | + | *Wiolonczela - Jadwiga Ewald, Monika Juszko, Milena Olewniczak, Tomasz Przyborowski |
− | *Religia- Henryka Prokopowicz, ks.dr Piotr Towarek | + | *Kontrabas - Damian Wdziękoński |
− | *Kształcenie zintegrowane- Elżbieta Bammes, Joanna Gałązka, Anna Gliniewicz, Edyta Godlewska, Lidia Kamińska, Elżbieta Rostkowska | + | *Gitara - Hanna Orlewicz-Olczak, Barbara Kwiatek, Małgorzata Piejdak |
− | + | *Flet - Hanna Łącka, Jolanta Świercz, Anna Wojak | |
− | * Fortepian główny- Beata Chlistowska, Natalia Dłużniewska, Anna Gierszewska, Barbara Grzelachowska, Kordian Góra, Małgorzata Kocemba, Emilia Kurek, Michał Krężlewski, Galina Parfenowa, Paweł Poterewicz, Aleksandra Serocka, Agnieszka Stankowska, Dorota Wickenberg, Joanna Żabierek | + | *Obój - Katarzyna Rutyna |
− | * Fortepian dodatkowy- Elena Aleksiejuk, Daniela Angelova, Anna Gierszewska, Łukasz Jankowski, Małgorzata Kocemba, Michał Krężlewski, Emilia Kurek, Ewa Mentecka, Waldemar Wysocki, Małgorzata Zimińska, Joanna Żabierek | + | *Klarnet - Karol Responek, Alicja Sławińska-Grablewska |
− | *Akompaniament- Elena Aleksiejuk, Daniela Angelova, Natalia Dłużniewska, Łukasz Jankowski, Michał Krężlewski, Katarzyna Markiewicz, Galina Parfenowa, Paweł Poterewicz, Waldemar Wysocki, Małgorzata Zimińska, Joanna Żabierek | + | *Fagot - Zuzanna Leidel-Elert |
− | *Skrzypce- Krystyna Jurecka, Hanna Bereza, Jolanta Fuławka, Beata Glaza-Sutt, Andrzej Kacprzak, Jolanta Kolasińska, Anna Fiedeń, Dariusz Prystasz, Katarzyna Przyborowska,Jacek Stolarski | + | *Saksofon - Wiesław Pająk |
− | *Altówka- Błażej Maliszewski, Jolanta Kolasińska | + | *Trąbka - mgr Robert Barwiński, Marcin Gawdzis |
− | *Wiolonczela- Jadwiga Ewald, Monika Juszko, Milena Olewniczak, Tomasz Przyborowski | + | *Waltornia - Irena Morawska-Śliwa |
− | *Kontrabas- Damian Wdziękoński | + | *Puzon - Sylwester Śliwa |
− | *Gitara- Hanna Orlewicz-Olczak, Barbara Kwiatek, Małgorzata Piejdak | + | *Perkusja - Piotr Baranowski |
− | *Flet- Hanna Łącka, Jolanta Świercz, Anna Wojak | + | *Przedmioty ogólnomuzyczne - Katarzyna Chmura, Monika Kaźmierczak, Beata Kawka, Marta Drózda – Kulkowska, Liliana Pęśko, Anna Przybolewska, Bożena Prytuła, Taida Wiśniewska, Mirosława Żal |
− | *Obój- Katarzyna Rutyna | + | *Emisja głosu - Krzysztof Bobrzecki |
− | *Klarnet- | ||
− | *Fagot- Zuzanna Leidel-Elert | ||
− | *Saksofon- Wiesław Pająk | ||
− | *Trąbka- mgr Robert Barwiński, Marcin Gawdzis | ||
− | *Waltornia- Irena Morawska-Śliwa | ||
− | *Puzon- Sylwester Śliwa | ||
− | *Perkusja- Piotr Baranowski | ||
− | *Przedmioty ogólnomuzyczne- Katarzyna Chmura, Monika Kaźmierczak, Beata Kawka, Marta Drózda – Kulkowska, Liliana Pęśko, Anna Przybolewska, Bożena Prytuła, Taida Wiśniewska, Mirosława Żal | ||
− | *Emisja głosu- | ||
− | |||
− | |||
− | |||
== Ciekawostki == | == Ciekawostki == | ||
W szkole funkcjonuje: Orkiestra I stopnia, Orkiestra II stopnia, Orkiestra Dęta, Chór I stopnia, Chór II stopnia, Zespół Muzyki Rozrywkowej, Kwartet saksofonowy. | W szkole funkcjonuje: Orkiestra I stopnia, Orkiestra II stopnia, Orkiestra Dęta, Chór I stopnia, Chór II stopnia, Zespół Muzyki Rozrywkowej, Kwartet saksofonowy. | ||
== Bibliografia == | == Bibliografia == | ||
− | [http://www.elmuzyka.edu.pl/zpsm/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=77&Itemid=108 Strona internetowa szkoły] [ | + | [http://www.elmuzyka.edu.pl/zpsm/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=77&Itemid=108 elmuzyka.edu.pl, Strona internetowa szkoły] [06.05.2014] <br/> |
− | + | [http://www.szkolnictwo.pl/szko%C5%82a,plastyczna,Elbl%C4%85g,PB3884,Zesp%C3%B3%C5%82+Pa%C5%84stwowych+Szk%C3%B3%C5%82+Muzycznych szkolnictwo.pl] [06.05.2014] | |
− | [http://www.szkolnictwo.pl/szko%C5%82a,plastyczna,Elbl%C4%85g,PB3884,Zesp%C3%B3%C5%82+Pa%C5%84stwowych+Szk%C3%B3%C5%82+Muzycznych | ||
<br/> | <br/> | ||
− | [[Kategoria: Szkolnictwo]] [[Kategoria: | + | [[Kategoria: Szkolnictwo]] [[Kategoria: Gimnazja]] [[Kategoria: Powiat elbląski]] [[Kategoria: Elbląg]]<br /> |
Aktualna wersja na dzień 18:47, 4 mar 2015
Gimnazjum muzyczne w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Elblągu | |
| |
Gimnazjum muzyczne w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Elblągu. Źródło: www.dom.elblag.net [dostęp z 05.06.2014]
| |
Data założenia: | 1953 |
Poziom szkoły: | Szkoła gimnazjalna |
Podtyp szkoły: | Gimnazjum |
Adres: | ul. Traugutta, Elbląg |
Patron: | Kazimierz Wiłkomirski |
Gimnazjum Muzyczne w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Elblągu – gimnazjum muzyczne w Elblągu (powiat elbląski, województwo warmińsko-mazurskie). Obecnie funkcję dyrektora szkoły pełni Andrzej Korpacki.
Spis treści
Historia
Historia Gimnazjum rozpoczęła się w 1953 roku, w gmachu przy ulicy Traugutta, w którym mieszczą się 43 sale dydaktyczne. Pierwszym dyrektorem był Józef Karpiński.
Kadra pedagogiczna
Kadrę pedagogiczną Gimnazjum Muzycznego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Elblągu tworzą następujący nauczyciele:
- J. polski - Wiesława Felkiewicz, Barbara Steć, Aleksandra Szerszeń, Jolanta Wójcik
- J. francuski - Agnieszka Pazdyka
- J. angielski - Agnieszka Bronś, Krzysztof Kacała, Olga Witkowska
- Matematyka - Barbara Gutowska, Jadwiga Pietrzak, Bogdan Sienkiewicz, Maria Wrońska
- Historia - Anna Karpińska, Magdalena Grynhagel, Konrad Wasilewsk
- Biologia - Magdalena Przeździecka, Daria Przybył;
- Geografia - Daria Przybył
- Chemia - Grażyna Marusa
- Fizyka - Jadwiga Pietrzak
- Informatyka - Maria Wrońska, Bogda Sienkiewicz, Ryszard Greń
- Wiedze o społeczeństwie - Magdalena Grynhagel
- Plastyka/Technika - Joanna Gałązka, Anna Karpińska, Ewa Skorupska
- Wychowanie fizyczne - Andrzej Korpacki, Przemysław Marusa, Konrad Wasilewski
- Gimnastyka korekcyjna - Joanna Gałązka, Edyta Godlewska
- Religia - Henryka Prokopowicz, ks.dr Piotr Towarek
- Kształcenie zintegrowane - Elżbieta Bammes, Joanna Gałązka, Anna Gliniewicz, Edyta Godlewska, Lidia Kamińska, Elżbieta Rostkowska
- Fortepian główny - Beata Chlistowska, Natalia Dłużniewska, Anna Gierszewska, Barbara Grzelachowska, Kordian Góra, Małgorzata Kocemba, Emilia Kurek, Michał Krężlewski, Galina Parfenowa, Paweł Poterewicz, Aleksandra Serocka, Agnieszka Stankowska, Dorota Wickenberg, Joanna Żabierek
- Fortepian dodatkowy - Elena Aleksiejuk, Daniela Angelova, Anna Gierszewska, Łukasz Jankowski, Małgorzata Kocemba, Michał Krężlewski, Emilia Kurek, Ewa Mentecka, Waldemar Wysocki, Małgorzata Zimińska, Joanna Żabierek
- Akompaniament- Elena Aleksiejuk, Daniela Angelova, Natalia Dłużniewska, Łukasz Jankowski, Michał Krężlewski, Katarzyna Markiewicz, Galina Parfenowa, Paweł Poterewicz, Waldemar Wysocki, Małgorzata Zimińska, Joanna Żabierek
- Skrzypce - Krystyna Jurecka, Hanna Bereza, Jolanta Fuławka, Beata Glaza-Sutt, Andrzej Kacprzak, Jolanta Kolasińska, Anna Fiedeń, Dariusz Prystasz, Katarzyna Przyborowska,Jacek Stolarski
- Altówka - Błażej Maliszewski, Jolanta Kolasińska
- Wiolonczela - Jadwiga Ewald, Monika Juszko, Milena Olewniczak, Tomasz Przyborowski
- Kontrabas - Damian Wdziękoński
- Gitara - Hanna Orlewicz-Olczak, Barbara Kwiatek, Małgorzata Piejdak
- Flet - Hanna Łącka, Jolanta Świercz, Anna Wojak
- Obój - Katarzyna Rutyna
- Klarnet - Karol Responek, Alicja Sławińska-Grablewska
- Fagot - Zuzanna Leidel-Elert
- Saksofon - Wiesław Pająk
- Trąbka - mgr Robert Barwiński, Marcin Gawdzis
- Waltornia - Irena Morawska-Śliwa
- Puzon - Sylwester Śliwa
- Perkusja - Piotr Baranowski
- Przedmioty ogólnomuzyczne - Katarzyna Chmura, Monika Kaźmierczak, Beata Kawka, Marta Drózda – Kulkowska, Liliana Pęśko, Anna Przybolewska, Bożena Prytuła, Taida Wiśniewska, Mirosława Żal
- Emisja głosu - Krzysztof Bobrzecki
Ciekawostki
W szkole funkcjonuje: Orkiestra I stopnia, Orkiestra II stopnia, Orkiestra Dęta, Chór I stopnia, Chór II stopnia, Zespół Muzyki Rozrywkowej, Kwartet saksofonowy.
Bibliografia
elmuzyka.edu.pl, Strona internetowa szkoły [06.05.2014]
szkolnictwo.pl [06.05.2014]