Jan Bobek

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja z dnia 12:05, 23 kwi 2018 autorstwa Konrad (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "'''Jan Bobek''' - (1958 - ) - samorządowiec, radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. ==Biografia i działalno...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Jan Bobek - (1958 - ) - samorządowiec, radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Biografia i działalność polityczna

Urodził się 11 czerwca 1958 r. w Nawrze koło Torunia. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu (wydział leśny) oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ukończył liczne studia podyplomowe z zakresu zarządzania i gospodarki leśnej. Z zamiłowania sportowiec i myśliwy.

Od 32 lat związany z leśnictwem, przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej w leśnictwie. Od 1 stycznia 2001 r. do listopada 2016 r. był nadleśniczym Nadleśnictwa Zaporowo. Pracuje także w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Był radnym Rady Powiatu Braniewskiego (w I kadencji), od 2002 roku do dzisiaj jest radnym Sejmiku (sprawuje funkcję przewodniczącego Komisji Rozwoju Obszarów Wiejskich, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej).

Jest żonaty, ma trzech synów.

Źródła

  1. http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.kadry/175276/Zmiana-szefa--Jan-Bobek-z-PSL-nowym-przewodniczacym-sejmiku-woj--warminsko-mazurskiego
  2. http://www.portalbraniewo.pl/wiadomosci/1071,jan-bobek-przewodniczacym-sejmiku
  3. http://kto.wm.pl/opis/349,jan-bobek.html