Mieczysław Pietroczuk

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mieczysław Pietroczuk

Imię i nazwisko Mieczysław Pietroczuk
Data i miejsce urodzenia 18 września 1961 r. w Iławie
Dyscyplina siatkówka
Największy sukces trener Macieja Rudola – młodzieżowego mistrza świata

Mieczysław Pietroczuk (ur. 18 września 1961 r. w Iławie) – wybitny trener siatkówki na Warmii i Mazurach. Wychował wiele generacji znakomitych siatkarzy – reprezentantów Polski.

Działalność trenerska

W młodości uprawiał wiele dyscyplin, ale poważnie zainteresował się dopiero futbolem. Rozpoczynał w Jezioraku Iława, a następnie grał w Zabrzu, w III-ligowej Sparcie. W czasie studiów na Akademii Wychowania Fizycznego uprawiał biegi średnie i długie, zaliczył kilkanaście maratonów. Po powrocie do Iławy prowadził w Jezioraku Iława sekcję żeńską, a w założonym przez siebie klubie MKS Zryw Volley Iława – drużynę męską. W III lidze był grającym trenerem.

Następnie był szkoleniowcem żeńskich i męskich zespołów w Zrywie. Do współpracy zaangażował żonę i córki. W ciągu 28 lat wychował całą generację siatkarek i siatkarzy znanych w całym kraju. Wśród nich są m.in. Maciej Rudol, Marta Kędzia, Patrycja Polak, Magda Pietroczuk, Przemysław Stępień, Aleksandra Stępień, Marta Pietroczuk, Paulina Eska.

Zespoły Zrywu zdobywały medale mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych w siatkówce halowej i plażowej. W latach 1992–1994 pracował w sztabie szkoleniowym kadry narodowej juniorów (pracował z Pawłem Zagumnym, Piotrem Gruszką, gdy selekcjonerem był Ireneusz Mazur), przez krótki czas współpracował z Jerzym Krukiem z pierwszą reprezentacją siatkarzy.

Aktywny działacz Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej, wiceprezes d/s siatkówki plażowej.

Bibliografia

gazetaolsztynska.pl [17.11.2014]
sportowefakty.pl [17.11.2014]
zryw-volley.com [17.11.2014]
wama-sport.pl [17.11.2014]