Szlak pieszy Ostróda - Jezioro Drwęckie - Piławki: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
(Bibliografia)
Linia 30: Linia 30:
 
3. http://www.powiat.ostroda.pl
 
3. http://www.powiat.ostroda.pl
 
<br/>
 
<br/>
[[Kategoria:Turystyka]] [[Kategoria:Szlaki turystyczne]] [[Kategoria:Szlaki piesze]]<br />
+
[[Kategoria:Turystyka]] [[Kategoria:Szlaki turystyczne]] [[Kategoria:Szlaki piesze]] [[Kategoria:Powiat ostródzki]]<br />

Wersja z 13:04, 7 lut 2014

Ostróda – Jezioro Drwęckie - Piławki

Dane szlaku
Państwo Polska
Województwo warmińsko-mazurskie
Początek Ostróda
Koniec Piławki
Numer WM-2016-n
Kolor znakowania niebieski Niebieski.gif
Długość 10 km
Typ szlak pieszy
Administrator Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK

Szlak pieszy – piesza trasa wycieczkowa oznaczona specjalnymi symbolami wyznaczającymi jej przebieg i ułatwiającymi odnalezienie właściwej drogi. Szlaki lądowe wykorzystują biegnące w terenie drogi i ścieżki. W Polsce ustalone jest oznaczanie szlaku pieszego za pomocą trzech przylegających do siebie poziomych pasków, umieszczanych na drzewach, murach, skałach itp. Dwa zewnętrzne paski są barwy białej, natomiast środkowy jest wypełniony dowolną inną niż biała (np. czarną, czerwoną, niebieską, zieloną czy żółtą farbą).

Nazwa szlaku

Ostróda – Jezioro Drwęckie - Piławki

Trasa

Ostróda PKP – Jezioro Drwęckie - Piławki Ośrodek PTTK

Opis

Szlak rozpoczyna się w Ostródzie. Można tu zwiedzić zamek krzyżacki, kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętrzej Maryi Panny - neogotycki z 1856- 75 a w nim gotycka Pieta z końca XIV w, kościół metodystów (dawniej ewangelicko-augsburski) z 1907, kamieniczki i domy z XIX i pocz. XX w. Szlak prowadzi wzdłuż zachodniego brzegu północnej części jeziora Drwęckiego. Warto zwrócić uwagę na groblę, która jest usypana sztucznie, a na jej końcu przychodzimy przez „żelazny most”, pod którym przepływają statki płynące z Ostródy do Elbląga. Idąc brzegiem mijamy wyspę zwaną „orzechową”. Prawie cały czas idziemy lasem, jest kilka miejsc gdzie można dojść do brzegu jeziora. Tak docieramy Piławek. Do Ostródy można wrócić statkiem.

Bibliografia

1. http://www.jezioro.com.pl; 2. http://www.szlaki.mazury.pl; 3. http://www.powiat.ostroda.pl