Tomasz Boraczyński: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 4: Linia 4:
 
  |podpis grafiki          = źródło: www.asystent-trenera.pl
 
  |podpis grafiki          = źródło: www.asystent-trenera.pl
 
  |Imię i Nazwisko        = Tomasz Boraczyński
 
  |Imię i Nazwisko        = Tomasz Boraczyński
  |Data i miejsce urodzenia = 28 lipca 1956 roku w Olsztynie
+
  |Data i miejsce urodzenia = 28 lipca 1956 r. w Olsztynie
 
|Data śmierci =  
 
|Data śmierci =  
  |Dyscyplina              = Naukowiec z dziedziny kultury fizycznej
+
  |Dyscyplina              = badacz z dziedziny kultury fizycznej
  |Największy sukces        = Mistrz Polski Juniorów
+
  |Największy sukces        = mistrz Polski juniorów
 
}}
 
}}
'''Tomasz Boraczyński''' (ur. 28 lipca 1956 roku w Olsztynie) –  
+
'''Tomasz Boraczyński''' (ur. 28 lipca 1956 roku w Olsztynie) – doktor nauk wychowania fizycznego, mistrz Polski juniorów w lekkiej atletyce.<br/><br/>
=Działacze=
+
==Działalność naukowa i sportowa==
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (1979 r.), długoletni pracownik Zakładu Fizjologii w Instytucie Nauk Biologicznych tej uczelni. Doktor nauk wychowania fizycznego (AWF Warszawa, 1985 r.). Od 2004 roku adiunkt na Wydziale Wychowania Fizycznego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Nauczyciel akademicki kierownik Centralnego Laboratorium Badawczego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego.  Autor ponad 100 publikacji naukowych. Zainteresowania naukowe: genetyczne i środowiskowe uwarunkowania koordynacyjnych zdolności motorycznych i zdolności wysiłkowych człowieka. Bardzo ściśle współpracuje ze sportowcami Olsztyna i regionu. Prowadzi badania wydolnościowe, które są wyznacznikiem w okresie przygotowawczym do sezonu.
+
Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (1979 r.) oraz długoletnim pracownikiem Zakładu Fizjologii w Instytucie Nauk Biologicznych tej uczelni. Doktor nauk wychowania fizycznego (AWF Warszawa, 1985 r.). Od 2004 roku jest adiunktem na Wydziale Wychowania Fizycznego [[Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego|Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego]]. Jest nauczycielem akademickim oraz kierownikiem Centralnego Laboratorium Badawczego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego.   
Uprawiał lekka atletykę. W latach 70-tych zloty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrz Polski Juniorów na 1500 metrów. Rekordzista Polski na 800 metrow (kat. 16 lat) i 1500 metrów (kat. 17 lat). Nadal aktywny sportowo, uczestnik imprez rekreacyjnych kategorii masters, uczestnik imprezy [[Warmia Mazury Senior Games]] jako aktywny zawodnik, ale też jako wykładowca podczas konferencji na temat kultury fizycznej wśród osób starszych.
+
  
=Bibliografia=
+
Jest autorem ponad 100 publikacji naukowych. Jego zainteresowania naukowe to: genetyczne i środowiskowe uwarunkowania koordynacyjnych zdolności motorycznych i zdolności wysiłkowych człowieka. Bardzo ściśle współpracuje ze sportowcami z [[Olsztyn|Olsztyna]] i regionu. Prowadzi badania wydolnościowe, które są wyznacznikiem dla sportowców w okresie przygotowawczym do sezonu.
 +
 
 +
Uprawiał lekka atletykę. W latach 70. zdobył zloty medal na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży i mistrzostwo Polski juniorów na 1500 metrów. Był rekordzistą Polski na 800 metrów (kat. 16 lat) i 1500 metrów (kat. 17 lat).
 +
Jest nadal aktywny sportowo, jest uczestnikiem imprez rekreacyjnych kategorii masters, uczestnikiem imprezy [[Warmia Mazury Senior Games]] jako aktywny zawodnik, ale też jako wykładowca podczas konferencji na temat kultury fizycznej wśród osób starszych.
 +
==Bibliografia==
 
*[[http://osw.olsztyn.pl/czis/clb/wizytowki-pracownikow/ olsztyn.pl]]
 
*[[http://osw.olsztyn.pl/czis/clb/wizytowki-pracownikow/ olsztyn.pl]]
 
*[[http://www.asystent-trenera.pl/tomasz-boraczynski asystent-trenera.pl]]
 
*[[http://www.asystent-trenera.pl/tomasz-boraczynski asystent-trenera.pl]]
 
*[[http://dwadozera.pl/tag/Tomasz+Boraczy%C5%84ski dwadozera.pl]]
 
*[[http://dwadozera.pl/tag/Tomasz+Boraczy%C5%84ski dwadozera.pl]]
 
[[Kategoria: Sport|Boraczyński, Tomasz]] [[Kategoria: Działacze sportowi|Boraczyński, Tomasz]]
 
[[Kategoria: Sport|Boraczyński, Tomasz]] [[Kategoria: Działacze sportowi|Boraczyński, Tomasz]]

Wersja z 16:38, 4 lut 2015

Tomasz Boraczyński

źródło: www.asystent-trenera.pl
źródło: www.asystent-trenera.pl
Imię i nazwisko Tomasz Boraczyński
Data i miejsce urodzenia 28 lipca 1956 r. w Olsztynie
Dyscyplina badacz z dziedziny kultury fizycznej
Największy sukces mistrz Polski juniorów

Tomasz Boraczyński (ur. 28 lipca 1956 roku w Olsztynie) – doktor nauk wychowania fizycznego, mistrz Polski juniorów w lekkiej atletyce.

Działalność naukowa i sportowa

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (1979 r.) oraz długoletnim pracownikiem Zakładu Fizjologii w Instytucie Nauk Biologicznych tej uczelni. Doktor nauk wychowania fizycznego (AWF Warszawa, 1985 r.). Od 2004 roku jest adiunktem na Wydziale Wychowania Fizycznego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Jest nauczycielem akademickim oraz kierownikiem Centralnego Laboratorium Badawczego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego.

Jest autorem ponad 100 publikacji naukowych. Jego zainteresowania naukowe to: genetyczne i środowiskowe uwarunkowania koordynacyjnych zdolności motorycznych i zdolności wysiłkowych człowieka. Bardzo ściśle współpracuje ze sportowcami z Olsztyna i regionu. Prowadzi badania wydolnościowe, które są wyznacznikiem dla sportowców w okresie przygotowawczym do sezonu.

Uprawiał lekka atletykę. W latach 70. zdobył zloty medal na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży i mistrzostwo Polski juniorów na 1500 metrów. Był rekordzistą Polski na 800 metrów (kat. 16 lat) i 1500 metrów (kat. 17 lat). Jest nadal aktywny sportowo, jest uczestnikiem imprez rekreacyjnych kategorii masters, uczestnikiem imprezy Warmia Mazury Senior Games jako aktywny zawodnik, ale też jako wykładowca podczas konferencji na temat kultury fizycznej wśród osób starszych.

Bibliografia