Zespół Szkół w Lubawie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja zweryfikowana]
(Bibliografia)
 
(Nie pokazano 18 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
 
{{Szkolnictwo infobox
 
{{Szkolnictwo infobox
 
|Nazwa_instytucji =  '''  Zespół Szkół w Lubawie '''
 
|Nazwa_instytucji =  '''  Zespół Szkół w Lubawie '''
|Grafika          =  Koala.jpg
+
|Grafika          =   
|Opis_grafiki    =  ...Wymagane...
+
|Opis_grafiki    =   
|Data_założenia  =  ...Wymagane...
+
|Data_założenia  =  1977 rok
 
|Poziom_szkoły    =  ponadgimnazjalny
 
|Poziom_szkoły    =  ponadgimnazjalny
 
|Podtyp_szkoły    =  
 
|Podtyp_szkoły    =  
 
|Profil          =  
 
|Profil          =  
 
|Adres            = 14-260 Lubawa  <br/>ul. Gdańska 25
 
|Adres            = 14-260 Lubawa  <br/>ul. Gdańska 25
|Patron          =  ...opcjonalny...
 
 
}}
 
}}
 
+
'''  Zespół Szkół w Lubawie''' – szkoła ponadgimnazjalna z siedzibą w [[Lubawa|Lubawie]], w [[województwo warmińsko-mazurskie|województwie warmińsko-mazurskim]]. Funkcję dyrektora pełni dr inż. [[Bolesław Henryk Zawadzki]].  
 
+
<br/><br/>
'''  Zespół Szkół w Lubawie''' – szkoła ponadgimnazjalna z siedzibą w [[Lubawa|Lubawie]], w [[województwo warmińsko-mazurskie|województwie warmińsko-mazurskim]]. Funkcję dyrektora pełni [[ ]]. <br/>
 
 
== Historia ==
 
== Historia ==
...
+
Zespół Szkół w Lubawie powstał w 1977 roku z połączenia liceum ogólnokształcącego i zasadniczej szkoły zawodowej. Obecnie Zespół Szkół w Lubawie jest największą szkołą w [[powiat iławski|
 +
powiecie iławskim]] i jedyną w Lubawie.
 
<br/>
 
<br/>
== Oferta kształcenia ==
+
== Oferta kształcenia zawodowego ==
...
+
'''Technikum'''
 +
* Technik elektryk
 +
* Technik ekonomista
 +
* Technik rolnik
  
Forma
+
'''Zasadnicza Szkoła Zawodowa'''
 +
* Elektryk
 +
* Kucharz
 +
* Sprzedawca
 +
* Stolarz
 +
* Mechanik pojazdów samochodowych
 +
* Cukiernik
  
'''Liceum Ogólnokształcące'''
+
'''Kwalifikacyjny Kurs zawodowy'''
kształcenie w zakresie
+
* Technik elektryk
rozszerzonym
+
* Technik ekonomista
z
+
* Technik rolnik
-
+
* Technik technologii drewna
matematyka, fizyka
+
== Kadra kierownicza ==
, informatyka
+
* Dyrektor - dr inż. [[Bolesław Henryk Zawadzki]], absolwent [[Akademia Rolniczo-Techniczna w Olsztynie|Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie]]. Stopień naukowy doktora uzyskał na [[Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie|Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie]]
;
+
* Wicedyrektor ds. Liceum Ogólnokształcącego - mgr inż. Krzysztof Krefft
-
+
* Wicedyrektor ds. Młodocianych Pracowników - mgr Katarzyna Samoszuk - absolwentka [[Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie|Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie]]
biologia, chemia
+
* Wicedyrektor ds. Szkolenia Zawodowego - mgr inż. Piotr Kuligowski
, geografia
+
== Osiągnięcia ==
;
+
W kwietniu 2014 roku w Zespole Szkół w Lubawie odbył się trzynasty Międzypowiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 6 reprezentacji szkół z [[Powiat iławski|powiatu iławskiego]] i [[Powiat działdowski|działdowskiego]].
-
+
Zespół Szkół w Lubawie zajął pierwsze miejsce.
geografia, WOS
 
, historia
 
  
'''Technikum'''
+
== Projekty ==
-
+
Uczniowie i nauczyciele uczestniczą w międzynarodowym programie edukacyjnym "Comenius". W ramach tego projektu odbyły się wyjazd m.in. do Włoch, Hiszpanii.
Technik elektryk,
 
-
 
Technik ekonomista
 
+Technik rolnik
 
  
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
+
== Ciekawostki ==
/zawód/
+
W Zespole Szkół w Lubawie podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej ma miejsce ogłoszenie wyników konkursu organizowanego przez samorząd szkolny pn. "Belfer roku" oraz pasowanie na ucznia w rzemiośle. W 2014 roku  "Belfrem roku" został Krzysztof Bartkowski. Natomiast uczniów klas pierwszych zasadniczej szkoły zawodowej  pasował na uczniów rzemiosła Krzysztof Ornowski, Starszy Cechu. Do pasowania użyto Szabli Kilińskiego, najwyższego odznaczenia w rzemiośle. Lubawska szabla należy do Jana Szynaka.
-
 
Elektryk,
 
-
 
Kucharz,
 
-
 
Sprzedawca
 
+ inne zawody
 
,
 
-
 
Stolarz,
 
-
 
Mechanik pojazdów samochodowych
 
-
 
Cukiernik.
 
 
 
Szkoła Specjalna
 
/zawód/
 
  
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
 
* Kwalifikacyjny Kurs zawodowy
 
-
 
Technik
 
elektryk,
 
-
 
Technik ekonomista,
 
-
 
Technik rolnik,
 
-
 
Technik technologii drewna.
 
<br/>
 
== Kadra pedagogiczna ==
 
...
 
Dyrektor dr inż. Bolesław Henryk Zawadzki
 
Urodzony 12. 08. 1967 r. w Lubawie. W 1986 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Lubawie. W latach 1986 - 1991 studiował w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, gdzie uzyskał tytuł mgr inż. rolnictwa. 1. 09. 1991 r. rozpoczął pracę jako nauczyciel w Zespole Szkół w Lubawie. W czasie pracy w szkole uzyskał w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Olsztynie uprawnienia pedagogiczne, kwalifikacje z pedagogiki specjalnej - oligofrenopedagogiki oraz w zakresie organizacji i zarządzania oświatą. Poza tym ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy w zakresie wychowania obronnego, a także z pedagogiki oraz edukacji dla bezpieczeństwa w Olsztyńskiej Szkole Wyższej. W 2001 r. ukończył drugi fakultet - studia magisterskie na kierunku biologia w Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Od września 1999 r. był dyrektorem Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Szkół i Przedszkola w Lubawie. Od 16. 08. 2001 r. w drodze konkursu objął stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Lubawie i pełni tę funkcję do chwili obecnej. W czerwcu 2005 r. na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim (Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa) uzyskał stopień naukowy doktora. W 2005 r. został odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi, a w 2010r. przez Związek Rzemiosła Polskiego Srebrnym Medalem "Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego".
 
Wicedyrektor ds. Liceum Ogólnokształcącego mgr inż. Krzysztof Krefft
 
Urodzony 15. 11. 1956 r. w Elblągu. W 1975 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące w Lubawie, a następnie studia na Wydziale Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej. W latach 1981 - 1985 pracował w przemyśle, a następnie w Zespole Szkół w Lubawie. W czasie studiów na Politechnice Gdańskiej dodatkowo uzyskał uprawnienia pedagogiczne. Ukończył studia podyplomowe z fizyki. Od września 2001 r. pracuje jako wicedyrektor Zespołu Szkół w Lubawie.
 
Wicedyrektor ds. Młodocianych Pracowników mgr Katarzyna Samoszuk
 
Urodzona 14.06.1981 r. w Ostródzie. W 2000 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Lubawie o profilu biologiczno-chemicznym. Ukończyła dwustopniowe studia na kierunku administracja publiczna w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz jednolite studia magisterskie z prawa na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim W 2004 r. ukończyła studia pedagogiczne w zakresie przygotowania pedagogicznego. Rekomendowana przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli na stanowisko doradcy metodycznego. Od 01.09.2004 r. pracuje w Zespole Szkół w Lubawie. Posiada uprawnienia konsultanta ds. funduszy europejskich w zakresie przygotowania i obsługi projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Od 02.01.2009 r. pracuje jako wicedyrektor Zespołu Szkół w Lubawie.
 
Wicedyrektor ds. Szkolenia Zawodowego mgr inż. Piotr Kuligowski
 
Urodzony 18. 10. 1959 r. w Lekartach (powiat Nowe Miasto Lubawskie). Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lub. W 1985 r. ukończył Wydział Mechaniczny Akademii Techniczno Rolniczej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. W 1986 r. rozpoczął pracę jako nauczyciel w Zespole Szkół w Lubawie. W 1994 r. ukończył podyplomowe studia z informatyki i techniki w WSP w Bydgoszczy. Poza tym ukończył podyplomowe studia zarządzania oświatą - "Menedżer Oświaty" oraz podyplomowe studia z fizyki. Od września 2003 r. jest wicedyrektorem Zespołu Szkół w Lubawa.
 
<br/>
 
== Osiągnięcia ==
 
...
 
<br/>
 
== Absolwenci ==
 
...
 
<br/>
 
== Ciekawostki ==
 
...
 
<br/>
 
 
== Bibliografia ==
 
== Bibliografia ==
http://www.zs.lubawa.pl/rekrutacja.html
+
[http://www.zs.lubawa.pl/rekrutacja.html ZS Lubawa] [20.11.2014]<br/>
 +
[http://lubawa.wm.pl/tag/Zesp%C3%B3%C5%82+Szk%C3%B3%C5%82+w+Lubawie lubawa.wm.pl] [20.11.2014]<br/>
 
<br/>
 
<br/>
  
[[Kategoria: Szkolnictwo]]<br />
+
[[Kategoria: Szkolnictwo]] [[Kategoria: Szkoły ponadgimnazjalne]] [[Kategoria: Powiat iławski]] [[Kategoria: Lubawa]]<br />

Aktualna wersja na dzień 10:33, 2 mar 2015

Zespół Szkół w Lubawie

Data założenia: 1977 rok
Poziom szkoły: ponadgimnazjalny
Adres: 14-260 Lubawa
ul. Gdańska 25

Zespół Szkół w Lubawie – szkoła ponadgimnazjalna z siedzibą w Lubawie, w województwie warmińsko-mazurskim. Funkcję dyrektora pełni dr inż. Bolesław Henryk Zawadzki.

Historia

Zespół Szkół w Lubawie powstał w 1977 roku z połączenia liceum ogólnokształcącego i zasadniczej szkoły zawodowej. Obecnie Zespół Szkół w Lubawie jest największą szkołą w powiecie iławskim i jedyną w Lubawie.

Oferta kształcenia zawodowego

Technikum

  • Technik elektryk
  • Technik ekonomista
  • Technik rolnik

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

  • Elektryk
  • Kucharz
  • Sprzedawca
  • Stolarz
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Cukiernik

Kwalifikacyjny Kurs zawodowy

  • Technik elektryk
  • Technik ekonomista
  • Technik rolnik
  • Technik technologii drewna

Kadra kierownicza

Osiągnięcia

W kwietniu 2014 roku w Zespole Szkół w Lubawie odbył się trzynasty Międzypowiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 6 reprezentacji szkół z powiatu iławskiego i działdowskiego. Zespół Szkół w Lubawie zajął pierwsze miejsce.

Projekty

Uczniowie i nauczyciele uczestniczą w międzynarodowym programie edukacyjnym "Comenius". W ramach tego projektu odbyły się wyjazd m.in. do Włoch, Hiszpanii.

Ciekawostki

W Zespole Szkół w Lubawie podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej ma miejsce ogłoszenie wyników konkursu organizowanego przez samorząd szkolny pn. "Belfer roku" oraz pasowanie na ucznia w rzemiośle. W 2014 roku "Belfrem roku" został Krzysztof Bartkowski. Natomiast uczniów klas pierwszych zasadniczej szkoły zawodowej pasował na uczniów rzemiosła Krzysztof Ornowski, Starszy Cechu. Do pasowania użyto Szabli Kilińskiego, najwyższego odznaczenia w rzemiośle. Lubawska szabla należy do Jana Szynaka.

Bibliografia

ZS Lubawa [20.11.2014]
lubawa.wm.pl [20.11.2014]