Bogdan Michalewski

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bogdan Michalewski

Imię i nazwisko Bogdan Michalewski
Dyscyplina Piłka nożna
Największy sukces Awans do I ligi ze Stomilem Olsztyn

Bogdan Michalewski (ur. 28 września 1964 r. w Olsztynie) – piłkarz Stomilu Olsztyn, jeden z zawodników o najdłuższym stażu w tym klubie.

Przebieg kariery sportowej

Jest wychowankiem Gwardii Olsztyn. Reprezentował województwo w grupie juniorów w rozgrywkach o Puchar dr. Michałowicza (5 miejsce w finałowym turnieju). W roku 1979 roku przeniósł się do Stomilu Olsztyn. W zespole tym występował przez 16 lat we wszystkich klasach rozgrywkowych: od III do I ligi. W ekstraklasie rozegrał 20 spotkań.

W 1996 roku przeszedł na dwa sezony do Jezioraka Iława. Potem grał w mniej znaczących klubach (Wigry Suwałki, KKS Granica Kętrzyn, MKS Polonia Lidzbark Warmiński, GKS Stawiguda, MKS Olimpia Olsztynek).

Działalność szkoleniowa

Wrócił do zespołu ze Stawigudy, gdzie był grającym trenerem. Zakończył karierę w wieku ponad 40 lat i nadal szkolił futbolistów ze Stawigudy. Zajmował się również młodzieżą w Stomilu Olsztyn. Nienaganny, sportowy tryb życia pozwolił na tak długą grę w rozgrywkach ligowych, a także w drużynie "oldboysów". Związany był także z futbolem studenckim. Prowadził drużynę UWM w Olsztynie w akademickich mistrzostwach Polski (na otwartych obiektach i w hali).

Bibliografia

wikipedia.org [18.12.2014]
olsztyn.wm.pl [18.12.2014]
dwadozera.pl [18.12.2014]
Janusz Porycki, Almanach Sportu Warmii i Mazur [18.12.2014]
wama-sport.pl [18.12.2014]