Delphia Yachts

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Delphia Yachts
Delphia.jpg
logo Delphia Yachts
Przedmiot działalności: produkcja jachtów i łodzi
Adres: Delphia Yachts, ul. Kościuszki 63, 19-400 Olecko
E-mail: delphiayachts@delphiayachts.eu
Telefon: 87 520 74 00
Strona internetowa: http://pl.delphiayachts.eu/

Delphia YACHTS - jedno z największych przedsiębiorstw eksportowych jachtów i łodzi w województwie warmińsko-mazurskim. Delphia YACHTS jest największym producentem jachtów żaglowych w Polsce.

Struktura organizacji

Stocznia istnieje od 1990 roku. Firma pod nazwą "Sportlake" powstała z inicjatywy braci Piotra i Wojciecha Kot. Na początku działalności zatrudniała kilkanaście osób, a pierwszą wyprodukowaną łodzią żaglową była "Sportina". Zyski z początkowej działalności firmy przeznaczono na inwestycje w maszyny i urządzenia, budowę ogrzewanej hali produkcyjnej, zakup i modernizację budynku na biuro i siedzibę firmy. Pozwoliło to na rozbudowę infrastruktury oraz tworzenie nowych miejsc pracy w dynamicznie rozwijającej się firmie.

Od 2003 roku firma jest członkiem Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych. W sierpniu 2003 stocznia zmieniła nazwę na Delphia Yachts. Zmiana podyktowana była rozwojem firmy głównie na rynkach zagranicznych oraz wprowadzeniem nowej linii jachtów typu „Delphia”. Od 2005 roku produkcja łodzi motorowych odbywa się metodą taśmową.

Obecnie Delphia Yachts Kot sp. j. jest największą stocznią w Polsce produkującą jachty żaglowe. Na łącznej powierzchni 12 900 m kw. odbywa się produkcja jachtów żaglowych typu Delphia, Sportina i Phila oraz łodzi motorowych Quicksilver i Uttern (wieloletnia współpraca z firmą Brunswick Marine in EMEA - wyłączność produkcji). Możliwości produkcyjne stoczni są ogromne, rocznie ponad 150 jachtów żaglowych i 1000 motorowych opuszcza zakład. Siedziba główna firmy znajduje się w Warszawie, natomiast nowoczesne zakłady produkcyjne i oddział biura mieszczą się w Olecku.

Wzrastająca w szybkim tempie sprzedaż łodzi żaglowych i motorowych oraz nowe kontrakty handlowe wskazują na olbrzymi popyt, jakim cieszą się nasze produkty, w 98% eksportowane są na rynki Europy Zachodniej. Stale wzrastająca sprzedaż jest wynikiem prężnie działającej i dynamicznie rozwijającej się sieci dealerskiej, która rozciąga się poprzez Europę, Stany Zjednoczone, Rosję, Japonię, Australię. Delphia Yachts jest już rozpoznawalną marką na całym świecie.

Dane kontaktowe

Delphia Yachts
ul. Kościuszki 63
19-400 Olecko
e-mail: delphiayachts@delphiayachts.eu
tel.: 87 520 74 00

Zobacz też

Eksport jachtów i łodzi

Bibliografia

delphiayachts.eu [20.02.2015]