KS Dekorglass Działdowo

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
KS Dekorglass Działdowo

www.ks-dekorglass.pl
www.ks-dekorglass.pl
Pełna nazwa klubu Klub Sportowy Dekorglass Działdowo
Data założenia 09.09.2003 r.
Sekcje Tenis stołowy
Adres ul. Grunwaldzka 35, 13-200 Działdowo

Klub Sportowy Dekorglass Działdowo – czołowy polski klub tenisa stołowego działający w Działdowie w województwie warmińsko-mazurskim. Wysokie wyniki w superlidze są dobrą promocją tej dyscypliny w środowisku, co przyciąga do klubu zwłaszcza młodych ludzi.

Historia

Klub tenisa stołowego powstał w 2003 r. Założył go wielki sympatyk sportu Gabriel Chojak, właściciel firmy Dekorglass, i tego samego roku zgłosił go do rozgrywek mistrzowskich. W pierwszym sezonie (2003/2004) drużyna występowała w III lidze. Skład drużyny tworzyli: Gabriel Chojak, Marcin Chojak, Sławomir Ostrowski, Ferdynand Chojnowski, Robert Romulewicz i Witold Kosewski. Drużyna zajęła drugie miejsce w tabeli i występowała w meczach barażowych o awans do II ligi. Baraże nie przyniosły sukcesu.

II liga

W sezonie 2004/2005 zespół znów uzyskał prawo gry w barażach. Turniej z udziałem czterech drużyn rozegrany został w Działdowie 15 maja 2005 r. Zwycięstwa nad Olimpem Kętrzyn 8:2 i Agrosem Pasłęk również 8:2 dały awans do II ligi. W zespole, który wywalczył awans, grali: Sławomir Ostrowski, Zdzisław Paliwoda, Witold Kosewski, Ferdynand Chojnowski, Robert Romulewicz. W II lidze drużyna grała przez cztery sezony.

I liga

W sezonie 2008/2009 po wygranych barażach z Ruchem Lublin zespół awansował do I ligi. W debiucie zajął 2 miejsce z prawem występu w barażach o ekstraklasę. Rywal ze Śląska – Silesia Miechowice - okazał się w dwumeczu lepszy. W tych rozgrywkach barw Dekorglassu bronili: Tomasz Sposób, Artur Baranowski, Piotr Kołaciński, Przemysław Hatała i Jan Surwiło.

Po kolejnym przeciętnym roku, w następnym klub znów walczył w barażach o superligę, ale minimalnie uległ Kolpingowi Jarosław. Skład drużyny w tym okresie tworzyli: Tomasz Sposób, Piotr Kołaciński, Artur Daniel, Andrzej Makowski i Artur Baranowski. Przed sezonem 2012/2013 zespół został wzmocniony. Drużynę opuścili Andrzej Makowski i Artur Baranowski, ale na ich miejsce pozyskani zostali Szymon Malicki i Chińczyk Wenliang Xu.

Superliga

19 stycznia 2013 r. był świętem sportowym w Działdowie. Tu rozegrany został finał Pucharu Polski w tenisie stołowym, w którym Dekorglass zajął drugie miejsce, choć rywalami były kluby superligi. To była zapowiedź wejścia do elity. Działdowianie w lidze grali bardzo dobrze i wywalczyli upragniony awans.

W pierwszym sezonie w elicie byli bardzo blisko udziału w fazie play off (strefa medalowa), ostatecznie zajęli piąte miejsce. W sezonie 2014/2005 zawodnicy mają szansę stanąć na podium. Zespół gra w składzie: Jiri Vrablik, Patryk Chojnowski, Wenliang Xu. Równolegle w klubie prowadzi się szeroko zakrojoną pracę z młodzieżą.

Występy w superlidze

Sezon 2013/2014

Jiri Vrablik, Xu Wenliang, Szymon Malicki, Piotr Kołaciński

Sezon 2014/2015

Jiri Vrablik, Xu Wenliang, Patryk Chojnowski

Bibliografia

ks-dekorglass.pl [20.02.2015]