Polska Razem Jarosława Gowina na Warmii i Mazurach

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj

Region Warmińsko-Mazurski - Polska Razem Jarosława Gowina – Polska Razem Jarosława Gowina (PRJG) – polska partia polityczna, założona 7 grudnia 2013 roku przez Jarosława Gowina (po wystąpieniu z Platformy Obywatelskiej). Początkowy skład partii tworzyli: Jarosław Gowin, John Godson, Jacek Żalek, Republikanie Przemysława Wiplera i Polska Jest Najważniejsza Pawła Kowala. PRJG jest ugrupowaniem o profilu konserwatywno-liberalnym.

Pr-logo.png

Władze

Michał Wypij - Przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego

Regionalne cele programu partii

Partia nie wyznaczyła sobie osobnych celów regionalnych. W skali województwa warmińsko-mazurskiego szczególny nacisk został położony na zwalczanie bezrobocia wśród młodych ludzi. Rozwój i wspieranie małych oraz średnich przedsiębiorstw. Rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej.

Inicjatywy i osiągnięcia na obszarze działania

Członkowie PRJG Regionu Warmińsko-Mazurskiego zaangażowani byli m.in. w działania mające na celu wpisanie do projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 planu przebudowy Drogi Krajowej nr 16. Ponadto Michał Wypij był zaangażowany w działania mające na celu poprawę sytuacji materialnej lokatorów komunalnych w Olsztynie.

Bibliografia

michalwypij.pl [02.02.2015]
polskarazem.pl [dostęp: 02.02.2015]