Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu

Siedziba Ośrodka.Źródło: strona domowa Ośrodka
Siedziba Ośrodka.
Źródło: strona domowa Ośrodka
Data założenia: 1975 (jako Baza Sportów Wodnych w Piszu od 1949)
Poziom szkoły: publiczna placówka oświatowo-wychowawcza
Adres: Al. Turystów 22, Pisz

Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu leży w niezwykle atrakcyjnym regionie turystycznym, w obszarze Wielkich Jezior Mazurskich tzw. Zielonych Płuc Polskich, nad rzeką Pisą w odległości 300 m. od jeziora Roś. Ośrodek istnieje od 65 lat krzewiąc sport i rekreację wśród dzieci i młodzieży z powiatu Piskiego. Jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego realizującą zadania wychowawczo-szkoleniowe w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej, w zakresie żeglarstwa regatowego, turystycznego, pływania, kajakarstwa oraz sportów walki. Od wielu lat zawodnicy i zawodniczki odnoszą sukcesy w regatach krajowych i międzynarodowych, reprezentując miasto i region. Ośrodek jest doskonałym miejscem do weekendowych wypadów dla mieszkańców miasta oraz turystów odwiedzających Pisz. To także idealne miejsce na kilkudniowe sezonowe wypady dla wędkarzy, miłośników sportów wodnych, wycieczek pieszych i rowerowych oraz organizacji obozów sportowych.

Siedziba

  • Al. Turystów 22, Pisz

Struktura

W 2012 roku został oddany do użytku nowo wybudowany ośrodek, który posiada dobrze wyposażoną bazę hotelową z dostępem do Internetu, telewizorem, wc wraz z prysznicem w każdym pokoju. Wysoki standard ośrodka pozwala na świadczenie wysokich usług turystycznych i rekreacyjnych. Do dyspozycji gości są pokoje 2,3 i 4-osobowe oraz w wysokim standardzie apartament.

Ośrodek posiada do dyspozycji: salę dydaktyczną/wykładową, wydzielone miejsce na grill i ognisko, wypożyczalnię sprzętu wodnego i sportowego, siłownię.

Atrakcje ośrodka: rejsy szlakami wodnymi (łodzie żaglowe, wiosłowo-żaglowe, wiosłowe), spływy kajakowe rzeką Pisą, turystyka piesza i rowerowa ścieżkami edukacyjno-ekologicznymi, obozy żeglarskie, wędkarstwo i wędkarstwo podlodowe, wycieczki po najciekawszych zakątkach Warmii i Mazur, warunki do zorganizowania ferii zimowych i zielonych szkół, zajęcia wakacyjne "Wakacje pod żaglami".

Monografia

Z okazji 65-lecia Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu wydano monografię. W publikacji ujęto największe sukcesy, osiągnięcia ośrodka, jego działalność na przestrzeni 65 lat. Najważniejszą jednak częścią jest rozdział „Z archiwum pamięci”, w którym powstanie i działalność naszego ośrodka przedstawiona jest we wspomnieniach osób przez lata z ośrodkiem związanych. Monografię wydało Starostwo Powiatowe w Piszu, w ramach projektu "Monografia Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu środkiem wizerunku Mazur jako miejsca atrakcyjnego turystycznie".

Zobacz też

Bibliografia

Informacje nadesłane przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu.