Stowarzyszenie "Dobre Przedszkole"

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stowarzyszenie "Dobre Przedszkole"

Stowarzyszenie "Dobre Przedszkole"
Stowarzyszenie "Dobre Przedszkole"
Rok założenia 2012 rok
Siedziba ul. Grudziądzka 9A, 11-040 Dobre Miasto
Profil działalności wspieranie działania Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Dobrym Mieście
Kontakt tel. (89) 61 61 205
e-mail: grazyna.jasinska@dobre-przedszkole.edu.pl
KRS 0000434998

Stowarzyszenie "Dobre Przedszkole" – stowarzyszenie powstałe we wrześniu 2012 roku z inicjatywy rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego nr 1 w Dobrym Mieście. Podstawowym zadaniem jest wspieranie działalności Przedszkola. Prezesem stowarzyszenia jest Marta Kurtiak.

Historia

Stowarzyszenie "Dobre Przedszkole" powołano do życia 13 września 2012 roku. Inicjatorami stowarzyszenia byli rodzice, których dzieci uczęszczały do Przedszkola Samorządowego nr 1 w Dobrym Mieście.

Miesiąc później, 12 października 2012 roku, stowarzyszenie zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń.

Stowarzyszenie w okresie od 14 marca do 15 czerwca 2013 realizowało projekt "Żyję zdrowo, bo na sportowo", w ramach którego organizowano zajęcia na basenie oraz spartakiadę pod tytułem "Z moją rodziną żyjemy zdrowo, bo na sportowo" dla dzieci i rodziców. Projekt był formą wspierania realizacji zadania publicznego przez Dobre Miasto ("Popularyzacja walorów rekreacji ruchowej, zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego z wykorzystaniem oferty krytej pływalni w Dobrym Mieście").

Statut

Stowarzyszenie "Dobre Przedszkole" działa w oparciu o statut.

Cele

Zgodnie z założeniami statutowymi, a także informacjami opublikowanymi na oficjalnej stronie Stowarzyszenia (Stowarzyszenie "Dobre Przedszkole"), jego podstawowym celem jest wspieranie działań podejmowanych przez Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Dobrym Mieście.

Zarząd

Członkami zarządu Stowarzyszenia "Dobre Przedszkole" są:

Formy działalności

Działalność Stowarzyszenia "Dobre Przedszkole" koncentruje się na wspieraniu Przedszkola Samorządowego nr 1 w Dobrym Mieście, a także inicjatyw przez nie podejmowanych. W 2013 roku stowarzyszenie zaangażowało się w projekt "Żyję zdrowo bo sportowo". Akcja skierowana była do rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego nr 1. Mieli oni możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach sportowych odbywających się na krytej pływalni w Dobrym Mieście, a także w imprezach sportowo-rekreacyjnych, takich jak spartakiada "Z moją rodziną żyjemy zdrowo, bo na sportowo".

Bibliografia

Baza organizacji pozarządowych i instytucji [14.05.2014]
Krajowy Rejestr Sądowy online [14.05.2014]
Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Dobrym Mieście [14.05.2014]