Szkoła Podstawowa "OSKAR" w Olsztynie

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szkoła Podstawowa "OSKAR" w Olsztynie

Data założenia: 1999 r.
Poziom szkoły: podstawowy
Podtyp szkoły: szkoła podstawowa
Adres: ul. Wiecherta 9/adres sekretariatu: ul. 11 Listopada 5, 10-104 Olsztyn

Szkoła Podstawowa "OSKAR" w Olsztynie – placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim wchodząca w skład Zespołu – Centrum Edukacji "OSKAR" w Olsztynie. Funkcję dyrektora Centrum pełni obecnie Wiesław Łubiński.

Działalność

Szkoła Podstawowa "OSKAR" w Olsztynie to placówka niepubliczna, która zapewnia dzieciom:

  • 3 posiłki dziennie
  • opiekę w godzinach 6.30–18.00
  • język angielski codziennie od I klasy
  • język niemiecki dwa razy w tygodniu w I klasie, trzy razy w II klasie i codziennie w III klasie
  • wspólne odrabianie lekcji pod opiekę pedagoga dla klas I-III
  • opiekę logopedy dla klas I-III
  • szeroki wachlarz zajęć dodatkowych

Placówka dysponuje bogatym zapleczem. Posiada stołówkę, nowocześnie wyposażony plac zabaw, świetlicę, komputerowe programy edukacyjne oraz możliwość indywidualnej nauki gry na keyboardzie.

Dewiza przewodnia szkoły brzmi: "Szkoła powinna być miejscem najlepszej zabawy". W myśl tego, szkoła uczy, bawiąc i bawi ucząc. Pomaga przy tym uczniom rozwinąć ich możliwości, umiejętności i postawy w każdym aspekcie: intelektualnym, duchowym, emocjonalnym, fizycznym i społecznym. Uczy ona również jak żyć, aby być nie tylko z innymi, ale i dla dobra innych.

Podstawa programowa rozszerzona jest między innymi o codzienną naukę języków obcych, taniec, rytmikę, muzykę oraz zajęcia informatyczne. Zajęcia w klasie odbywają się na zasadzie korepetycji, co możliwe jest ze względu na małe grupy. Dzieci mają w szkole swoje szafki, dzięki czemu nie muszą przenosić ciężkich tornistrów. Uczniom nie zadaje się pracy do domu, ponieważ wszystkie lekcje odrabiają one w szkole.

Cele i zadania

Szkoła realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty oraz wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych.

Bibliografia

Szkoła Podstawowa "OSKAR" w Olsztynie [15.11.2014]
szkolnictwo.pl[15.11.2014]