Centrum Edukacji "OSKAR" w Olsztynie

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Centrum Edukacji "OSKAR" w Olsztynie

Budynek placówki.Źródło: www.szkolnictwo.pl
Budynek placówki.
Źródło: www.szkolnictwo.pl
Data założenia: 1999 r.
Poziom szkoły: przedszkolny, podstawowy, ponadpodstawowy, ponadgimnazjalny, policealny
Podtyp szkoły: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, studium policealne
Adres: ul. 11 Listopada 5, 10-104 Olsztyn

Centrum Edukacji "OSKAR" w Olsztynie – placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. Obecnie funkcję dyrektora pełni Wiesław Łubiński.

Działalność

Centrum Edukacji "OSKAR" to zespół placówek edukacyjnych, których twórcą i organizatorem jest Wiesław Łubiński. W jego skład wchodzą:

W strukturach Centrum funkcjonowało także Liceum Ogólnokształcące i Uzupełniające Dla Dorosłych "OSKAR" w Olsztynie. Swoją działalność zakończyło ono 31 stycznia 2014 r. Zajęcia odbywały się w nim w systemie zaocznym, dwa razy w miesiącu. Naukę w liceum podejmowały osoby dorosłe po gimnazjum, szkole podstawowej oraz zasadniczej szkole zawodowej.

Centrum organizuje też różnorodne kursy i szkolenia, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy oraz sugestiom zainteresowanych kandydatów. Wśród organizowanych do tej pory wyróżniamy kursy: księgowości, kadry i płace, komputerowe, BHP, tańca, wizażu, kosmetyczne, pedagogiczne dla wykładowców pozaszkolnych form kształcenia. Kursy odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych lub w weekendy. Dodatkowo prowadzone są kursy na indywidualne zlecenie pracodawców lub pracowników.

Cele i zadania

Szkoła realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty oraz wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych.

Osiągnięcia

Centrum Edukacji "OSKAR" otrzymała z rąk prezesa TUV Rheinland odebrało Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO 9001:2000.

Centrum jako firma edukacyjna zajęła w 2014 r. I miejsce w konkursie "Mama w pracy" organizowanym przez Fundację Świętego Mikołaja, "Rzeczpospolitą" oraz MillwardBrown SMG/KRC. Uroczysta gala odbyła się 20 maja 2014r. Firmami najbardziej przyjaznymi pracującym mamom okazały się: Danone Sp. z o.o., O.K. Centrum Języków Obcych Sp. z o.o. z Lublina oraz Centrum Edukacji "OSKAR" z Olsztyna. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na trudności Polek w łączeniu macierzyństwa z pracą zawodową oraz poprawienie sytuacji kobiet na rynku pracy.

Bibliografia

oskar.olsztyn.pl [15.11.2014]
szkolnictwo.pl [15.11.2014]