Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie

Data założenia: 1999 r.
Poziom szkoły: ponadpodstawowy
Podtyp szkoły: gimnazjum
Adres: Nadbrzeżna 13, 11-700 Mrągowo
Patron: Mariusz Zaruski

Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie – placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim. Wchodzi w skład Zespołu Oświatowo-Sportowego "Baza" w Mrągowie, do którego należy także Szkoła Podstawowa nr 3 oraz II Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego. Funkcję dyrektora Zespołu pełni obecnie Regina Tołkowicz.

Historia

Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie powstało w 1999 r. Weszło ono w struktury Zespołu Oświatowo-Sportowego "Baza" w Mrągowie, utworzonego jeszcze ze Szkoły Podstawowej nr 3 (powołanej do życia w 1978 r.) oraz II Liceum Ogólnokształcącego (istniejącego od 1982 r.).

Działalność

Uczniowie gimnazjum dochodzą w szkoleniu żeglarskim do właściwego etapu, czyli szkolenia wyczynowego. W tym celu muszą opanować podstawowe wiadomości i umiejętności z dziedziny szkutnictwa oraz wypracować w sobie nawyk nieustannej pracy przy własnym sprzęcie żeglarskim. Na tym poziomie młodzież trenuje na wybranych przez siebie jedno- czy dwuosobowych klasach żaglówek. W trakcie zajęć zawodnicy otrzymują odpowiedni zasób niezbędnych do osiągnięcia sukcesu sportowego informacji w zakresie taktyki i strategii regatowej, a także umiejętności trymowania sprzętu, przepisów, teorii i techniki żeglowania. Przygotowanie teoretyczne zawodników jest nierozerwalnie związane z zajęciami praktycznymi na wodzie. Przydział sprzętu żeglarskiego, którym dysponuje trener danej klasy, kwalifikacje do wyjazdów na zgrupowania i zagraniczne regaty odbywają się według miejsca zajmowanego w rocznej punktacji minionego sezonu. Zwiększona ilość wyjazdów na regaty i zgrupowania szkoleniowe wymusza na zawodnikach planowanie dodatkowych działań związanych ze sprawnością psychofizyczną i odnową biologiczną. Stąd dość liczne w sezonie martwym zgrupowania kondycyjne, zajęcia w terenie, praca na siłowni, sali gimnastycznej i basenie.

Cele i zadania

Szkoła realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty, w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych oraz programie wychowawczym i programie profilaktyki szkolnej.

Kadra pedagogiczna

Kadra pedagogiczna przedstawiona została w Zespole Oświatowo-Sportowym "Baza" w Mrągowie.

Osiągnięcia

Uczniowie przede wszystkim uzyskują wysokie wyniki w żeglarstwie, kajakarstwie oraz piłce nożnej.

Bibliografia

ZS Baza Mrągowo[27.11.2014]
szkolnictwo.pl[27.11.2014]