Szkoła Podstawowa nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szkoła Podstawowa nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie

Data założenia: 1978 r.
Poziom szkoły: podstawowy
Podtyp szkoły: szkoła podstawowa
Adres: Nadbrzeżna 13, 11-700 Mrągowo
Patron: Mariusz Zaruski

Szkoła Podstawowa nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie – placówka oświatowa w województwie warmińsko-mazurskim wchodząca w skład Zespołu Oświatowo-Sportowego "Baza" w Mrągowie, do którego należą również Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie oraz II Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie. Funkcję dyrektora Zespołu pełni obecnie Regina Tołkowicz.

Historia

Szkoła Podstawowa nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie założona została w 1978 r. Pierwsi uczniowie zostali przyjęci do klasy IV, V, i VI. Klasy liczyły odpowiednio 18, 13 i 9 uczniów. W 1999 r., kiedy powstało również gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, szkoła podstawowa włączona została w struktury Zespołu Oświatowo-Sportowego "Baza" w Mrągowie. W jego skład, oprócz szkoły podstawowej i gimnazjum, weszło też II Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie powołane do życia w 1982 r.

Działalność

Szkolenie żeglarskie prowadzone jest od najmłodszych klas szkoły podstawowej. Głównie obejmuje dzieci z oddziałów klas IV i V. Pierwsze kroki stawiają one pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów na specjalnie dla nich skonstruowanej klasie Optymist. Na tym poziomie szkolenia podstawowego dzieci poznają uroki żeglarstwa oraz przyswajają sobie podstawowe wiadomości z zakresu żeglowania.

Cele i zadania

Szkoła realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty, wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych oraz programie wychowawczym i programie profilaktyki szkolnej.

Kadra pedagogiczna

Kadra pedagogiczna przedstawiona została w Zespole Oświatowo-Sportowym "Baza" w Mrągowie.

Osiągnięcia

Dzieci w szkole podstawowej zdobywają nie tylko wysokie noty w żeglarstwie, ale również w innych dyscyplinach sportowych, np. piłce nożnej czy koszykówce.

Ciekawostki

Organ założycielski i prowadzący Zespół - Klub Sportowy "Baza" Mrągowo, liczący już ponad 50 lat, jest jedną z najsilniejszych i najprężniej działających placówek sportowych o profilu żeglarskim pośród ośrodków tego typu w Polsce. Aktualnie "Baza" w Mrągowie zrzesza ponad 300 żeglarzy, którzy mają możliwość pływania na łodziach różnych klas: Optymist, Cadet, 420, Laser, 470 oraz na desce z żaglem w klasach RS-X oraz BIC.

Zobacz też

KS Baza Mrągowo

Bibliografia

ZS Baza Mrągowo[27.11.2014]
szkolnictwo.pl[27.11.2014]