Mieczysław Jarząbek

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Mieczysław Jarząbek

ks. Mieczysław JarząbekFot. Krzysztof Kozłowski.
ks. Mieczysław Jarząbek
Fot. Krzysztof Kozłowski.
Data i miejsce urodzenia 1 stycznia 1950 r.
Glinki
Zawód duchowny katolicki, proboszcz

Mieczysław Jarząbek (ur. 1 stycznia 1950 r. w Glinkach) – duchowny katolicki, proboszcz parafii pw. św. Antoniego we Florczakach.

Życiorys

Szkoła i wykształcenie

Ukończył Liceum Ogólnokształcące dla Pracujących w Krakowie. Maturę zdał w 1970 roku. Był w Niższym Seminarium Duchownym Salezjanów w Rumi. Odbył nowicjat oraz skończył X–XII klasę i filozofię u Kanoników Regularnych w Krakowie. Jest absolwentem WSD "Hosianum" w Olsztynie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1976 roku z rąk bpa Józefa Drzazgi. W tym samym roku uzyskał magisterium z teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Praca

Po święceniach kapłańskich pracował jako wikariusz w parafii w Suszu, w parafii pw. św. Józefa w Olsztynie, a następnie w parafii św. Jakuba również w Olsztynie. Później pracował w Pasymiu, Mrągowie, Iławie, Prostkach i Bartoszycach. 24 stycznia 1985 r. wyjechał do Stanów Zjednoczonych, skąd powrócił w 1999 r. Został mianowany wikariuszem w Bartoszycach.

20 stycznia 2000 r. został administratorem parafii w Gałajnach, a od 3 sierpnia 2002 r. pełni funkcję proboszcza parafii pw. św. Antoniego we Florczakach.

Bibliografia

Kopiczko Andrzej, Duchowieństwo katolickie w Diecezji Warmińskiej w latach 1945–1992, cz. 2, Olsztyn 2007.
olsztyn.gosc.pl [15.11.2014]