Beata Bublewicz: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja zweryfikowana]
 
(Nie pokazano 23 wersji utworzonych przez 6 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
 
{{Osoba polityk infobox rozszerzony dla parlamentarzystow
 
{{Osoba polityk infobox rozszerzony dla parlamentarzystow
 
  |Imię i nazwisko          =Beata Bublewicz
 
  |Imię i nazwisko          =Beata Bublewicz
  |grafika                  = bbublewicz1.jpg
+
  |grafika                  =  
  |podpis grafiki            = Beata Bublewicz, źródło: [http://kto.wm.pl/opis/16,beata-bublewicz.html kto.wm.pl] [19.08.2014]
+
  |podpis grafiki            =  
 
  |Data i miejsce urodzenia  =26 lutego 1975 r., Olsztyn
 
  |Data i miejsce urodzenia  =26 lutego 1975 r., Olsztyn
 
  |Stanowisko1              =Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  
 
  |Stanowisko1              =Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  
Linia 44: Linia 44:
 
  |Przynależność partyjna10  =
 
  |Przynależność partyjna10  =
 
  |Okres sprawowania mandatu10 =
 
  |Okres sprawowania mandatu10 =
  |Odznaczenia              = Odznaczenia
+
  |Odznaczenia              =  
 
  |Odznaczenia1              =
 
  |Odznaczenia1              =
 
  |Odznaczenia2              =
 
  |Odznaczenia2              =
Linia 56: Linia 56:
 
  |Odznaczenia10            =
 
  |Odznaczenia10            =
 
}}
 
}}
 +
''' Beata Maria Bublewicz ''' (ur. 26 lutego 1975 r. w [[Olsztyn|Olsztynie]]) – polityk, posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V, VI i VII kadencji.<br/>
 +
<br/>
 +
[[Plik:bbublewicz2.jpg|thumb|right|290px|[http://www.motocaina.pl/Beata_Bublewicz_musialam_szybko_dorosnac,0,645,0.html Fot. z archiwum Beaty Bublewicz] [19.08.2014]
 +
]]
 +
[[Plik:acbublewicz.jpg|thumb|right|290px|]]
  
''' Beata Maria Bublewicz ''' (ur. 26 lutego 1975 r. w Olsztynie) – polityk, posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V, VI i VII kadencji.<br/>.
 
<br/>
 
  
 
== Życiorys ==
 
== Życiorys ==
W 2002 roku ukończyła Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskała dodatkowo certyfikat specjalizacyjny z public relations. W 1999 roku ukończyła studia zawodowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, Wydział Humanistyczny, kierunek filologia angielska. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, w klasie fortepianu. Zawodowo pracuje od osiemnastego roku życia. Przez osiem lat zarządzała autoryzowanym przedstawicielstwem General Motors Poland — Opel Polska sp. z o.o. Od siedemnastu lat działa społecznie na rzecz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Bublewicza w Olsztynie. W 2001 roku założyła Fundację im. Mariana Bublewicza, której głównym celem statutowym jest realizacja potrzeb szkoły. W maju 2005 roku wydała książkę poświęconą pamięci ojca [[Marian Bublewicz |Mariana Bublewicza]] — wybitnego rajdowca i olsztynianina. W roku 2005 z listy Platformy Obywatelskiej została wybrana na posła V kadencji w okręgu olsztyńskim. Zasiadała w Komisji Spraw Zagranicznych oraz w Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Pełniła funkcję sekretarza Sejmu i wiceprzewodniczącej Grupy Polsko-Brytyjskiej. Działała w parlamentarnej Grupie ds. Ratownictwa Wodnego i Górskiego i Parlamentarnej Grupie Kobiet. Przewodniczyła Polsko-Tybetańskiemu Zespołowi Parlamentarnemu[1].  W 2007 reprezentowała Polskę na konferencji OECD w Paryżu oraz w Dowództwie Połączonych Sił Sojuszniczych w Brunssum w Holandii i w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski. W VI kadencji Sejmu także przystąpiła do Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, której została wiceprzewodniczącą. Ponownie też stanęła na czele Parlamentarnego Zespołu na rzecz Tybetu.  W 2009 bez powodzenia kandydowała z listy PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego[3]. W październiku tego samego roku wybrano ją w skład prezydium Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. W 2011 kandydowała w wyborach parlamentarnych i po raz trzeci z rzędu uzyskała mandat poselski, otrzymując 23 262 głosy[4]. Wybrana ponownie do Sejmu z ramienia PO w wyborach parlamentarnych 2011.  
+
Jest absolwentką Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskała dodatkowo certyfikat specjalizacyjny z public relations. W 1999 roku ukończyła studia zawodowe na [[Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie|Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie]] ([[Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie|Wydział Humanistyczny]], filologia angielska). Jest również absolwentką [[Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Olsztynie|Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie]], w klasie fortepianu.  
  
Od wielu lat działa aktywnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, ponieważ w Polsce ginie najwięcej ludzi spośród wszystkich krajów UE - 109 osób na 1 mln mieszkańców. Z zespołem ekspertów stworzyła pakiet zmian legislacyjnych poprawiających bezpieczeństwo na polskich drogach, który jest obecnie procedowany w Sejmie RP. W 2010 roku Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działający pod jej przewodnictwem. otrzymał nominację do nagrody Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii „Instytucja Publiczna Roku”.   W swojej działalności poselskiej oraz społecznej posłanka Beata Bublewicz mocno angażuje się również w działania promujące i upowszechniające sport dzieci i młodzieży. Jest autorką ogólnopolskiego programu „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży”. Do dziś skorzystało z niego prawie 30 tys. dzieci , a środki finansowe dotychczas przeznaczone na realizację programu sięgają 61 mln zł.
+
Zawodowo pracuje od osiemnastego roku życia. Przez osiem lat zarządzała autoryzowanym przedstawicielstwem General Motors Poland Opel Polska sp. z o.o. Od siedemnastu lat działa społecznie na rzecz [[Szkoła Mistrzostwa Sportowego|Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Bublewicza w Olsztynie]]. W 2001 roku założyła [[Fundacja im. Mariana Bublewicza|Fundację im. Mariana Bublewicza]]<ref>[http://www.bublewicz.pl/#!/page_splash Fundacja im. Mariana Bublewicza] [20.08.2014]</ref>, której głównym celem statutowym jest realizacja potrzeb szkoły. W maju 2005 roku wydała książkę poświęconą pamięci ojca [[Marian Bublewicz |Mariana Bublewicza]], wybitnego rajdowca i olsztynianina.
  
Beata Bublewicz w Sejmie zajmuje się także pomocą rozwojową dla najbiedniejszych krajów oraz prawami człowieka. Jako członkini Komisji Spraw Zagranicznych broni stanowiska, zgodnie z którym interes ekonomiczny nie może usprawiedliwiać braku reakcji ze strony społeczności międzynarodowej na rażące naruszenia praw człowieka. Beata Bublewicz prywatnie
+
Jest członkiem [[Platforma Obywatelska na Warmii i Mazurach|Platformy Obywatelskiej]]. W roku 2005 z listy PO została wybrana na posła RP V kadencji w okręgu olsztyńskim. Zasiadała w Komisji Spraw Zagranicznych oraz w Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Pełniła funkcję sekretarza Sejmu i wiceprzewodniczącej Grupy Polsko-Brytyjskiej. Działała w parlamentarnej Grupie ds. Ratownictwa Wodnego i Górskiego i Parlamentarnej Grupie Kobiet. Przewodniczyła Polsko-Tybetańskiemu Zespołowi Parlamentarnemu.  
  
Beata Bublewicz jest laureatką Przepustki Literackiej Miesięcznika Zwierciadło za tekst zatytułowany „Listy”, poświęcony zmarłemu tragicznie w 1993 roku ojcu, wybitnemu kierowcy rajdowemu Marianowi Bublewiczowi.
+
W roku 2007 reprezentowała Polskę na konferencji OECD w Paryżu oraz w Dowództwie Połączonych Sił Sojuszniczych w Brunssum w Holandii i w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskała mandat poselski. W VI kadencji Sejmu także przystąpiła do Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, której została wiceprzewodniczącą. Ponownie też stanęła na czele Parlamentarnego Zespołu na rzecz Tybetu.  
Prywatnie Beata Bublewicz jest pasjonatką motoryzacji oraz zdrowego stylu życia. Relaksuje się słuchając muzyki, czytając książki, ogladając filmy. Uwielbia podróże, galerie malarstwa i sport - jeździ na nartach i gra w golfa.
 
  
<br/>
+
W 2009 r. bez powodzenia kandydowała z listy PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W październiku tego samego roku wybrano ją w skład prezydium Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. kandydowała po raz trzeci i ponownie uzyskała mandat poselski. Beata Bublewicz w Sejmie zajmuje się także pomocą rozwojową dla najbiedniejszych krajów oraz prawami człowieka. Jako członkini Komisji Spraw Zagranicznych broni stanowiska, zgodnie z którym interes ekonomiczny nie może usprawiedliwiać braku reakcji ze strony społeczności międzynarodowej na rażące naruszenia praw człowieka.
  
=== Szkoła i wykształcenie ===
+
Od wielu lat działa aktywnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Z zespołem ekspertów stworzyła pakiet zmian legislacyjnych poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego. W 2010 roku Parlamentarny Zespółu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działający pod jej przewodnictwem otrzymał nominację do nagrody Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii "Instytucja Publiczna Roku".
*Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Wydział Humanistyczny, Filologia Angielska - licencjat<br/>
 
*Uniwersytet Warszawski, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych, Socjologia, Public Relations<br/>
 
<br/>
 
  
=== Praca ===
+
W swojej działalności poselskiej oraz społecznej posłanka Beata Bublewicz angażuje się w działania promujące i upowszechniające sport dzieci i młodzieży. Jest autorką ogólnopolskiego programu "Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży".  
...
 
<br/>
 
  
 +
W Wyborach Parlamentarnych 2015 nie uzyskała mandatu poselskiego.<ref>http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,19093826,wyniki-wyborow-czyli-wielkie-nazwiska-za-burta.html</ref>
 +
=== Szkoła i wykształcenie ===
 +
*Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Wydział Humanistyczny, filologia angielska (licencjat)<br/>
 +
*Uniwersytet Warszawski, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych, socjologia, public relations
 
=== Działalność społeczna i samorządowa ===
 
=== Działalność społeczna i samorządowa ===
...
+
*Fundacja im. Mariana Bublewicza
<br/>
 
 
 
 
=== Działalność polityczna ===
 
=== Działalność polityczna ===
 
*Platforma Obywatelska<br/>
 
*Platforma Obywatelska<br/>
**członek partii<br/>
+
**członek partii
<br/>
 
 
 
 
=== Działalność parlamentarna ===
 
=== Działalność parlamentarna ===
 
*Poseł na Sejm RP (2005–2015)
 
*Poseł na Sejm RP (2005–2015)
*Komisja Spraw Wewnętrznych zastępca przewodniczącego
+
*Komisja Spraw Wewnętrznych zastępca przewodniczącego
*Komisja Spraw Zagranicznych
+
*Komisja Spraw Zagranicznych – członek komisji
*Parlamentarny Zespół na rzecz Tybetu przewodnicząca
+
*Parlamentarny Zespół na rzecz Tybetu przewodnicząca
*Polsko-Argentyńska Grupa Parlamentarna przewodnicząca
+
*Polsko-Argentyńska Grupa Parlamentarna przewodnicząca
*Polsko-Indyjska Grupa Parlamentarna przewodnicząca
+
*Polsko-Indyjska Grupa Parlamentarna przewodnicząca
<br/>
+
=== Odznaczenia i wyróżnienia ===
 +
Laureatka Przepustki Literackiej Miesięcznika "Zwierciadło" za tekst zatytułowany ''Listy'', poświęcony zmarłemu tragicznie w 1993 roku ojcu, wybitnemu kierowcy rajdowemu Marianowi Bublewiczowi.
  
=== Odznaczenia i wyróżnienia ===
 
...
 
<br/>
 
[[Plik:bbublewicz2.jpg|left|thumb|400px|[http://www.motocaina.pl/Beata_Bublewicz_musialam_szybko_dorosnac,0,645,0.html fot. z archiwum Beaty Bublewicz] [19.08.2014]]]<br/>
 
 
== Zainteresowania ==
 
== Zainteresowania ==
Jest pasjonatką motoryzacji oraz zdrowego stylu życia. Relaksuje się słuchając muzyki, czytając książki, oglądając filmy. Uwielbia podróże, galerie malarstwa i sport jeździ na nartach i gra w golfa.
+
Jest pasjonatką motoryzacji oraz zdrowego stylu życia. Relaksuje się, słuchając muzyki, czytając książki, oglądając filmy. Uwielbia podróże, galerie malarstwa i sport: jeździ na nartach i gra w golfa.
<br/>
+
== Multimedia ==
 +
{{#ev:youtube|n1MRZgwRw0o|500|left|}}
 
{{Przypisy}}
 
{{Przypisy}}
 
<references/>
 
<references/>
<br/>
 
 
 
== Zobacz też ==
 
== Zobacz też ==
[https://www.facebook.com/PoselBeataBublewicz Beata Bublewicz facebook] [19.08.2014]<br/>
+
[https://www.facebook.com/PoselBeataBublewicz Beata Bublewicz, facebook.com] [19.08.2014]<br/>
[http://beatabublewicz.blog.onet.pl/ Beata Bublewicz blog] [19.08.2014]<br/>
+
[http://beatabublewicz.blog.onet.pl/ beatabublewicz.blog.onet.pl] [19.08.2014]<br/>
[http://www.motocaina.pl/Beata_Bublewicz_musialam_szybko_dorosnac,0,645,0.html  ww.motocaina.pl Magda Geringer rozmowa z Beatą Bublewicz: musiałam szybko dorosnąć.] [19.08.2014]<br/>
+
[http://www.motocaina.pl/Beata_Bublewicz_musialam_szybko_dorosnac,0,645,0.html  ww.motocaina.pl Magda Geringer rozmowa z Beatą Bublewicz: "Musiałam szybko dorosnąć"] [19.08.2014]
<br
 
 
 
 
== Bibliografia ==
 
== Bibliografia ==
[http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/posel.xsp?id=044 Beata Bublewicz strona sejmowa] [19.08.2014]<br/>
+
[http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/posel.xsp?id=044 sejm.gov.pl, strona sejmowa Beaty Bublewicz] [19.08.2014]<br/>
 
[http://kto.wm.pl/opis/16,beata-bublewicz.html kto.wm.pl] [19.08.2014]<br/>
 
[http://kto.wm.pl/opis/16,beata-bublewicz.html kto.wm.pl] [19.08.2014]<br/>
[http://www.bublewicz.eu/pl/aktualnosci/ Beata Bublewicz strona prywatna] [19.08.2014]<br/>
+
[http://www.bublewicz.eu/pl/aktualnosci/ bublewicz.eu] [19.08.2014]<br/>
[http://pl.wikipedia.org/wiki/Beata_Bublewicz Wikipedia, Beata Bublewicz] [19.08.2014]<br/>
+
[http://pl.wikipedia.org/wiki/Beata_Bublewicz pl.wikipedia.org, Beata Bublewicz] [19.08.2014]
 
<br/>
 
<br/>
  
[[Kategoria: Administracja i polityka|Bublewicz , Beata]][[Kategoria: Posłowie|Bublewicz , Beata]][[Kategoria: 1990–|Bublewicz , Beata]]<br />
+
[[Kategoria: Administracja i polityka|Bublewicz, Beata]][[Kategoria:Politycy|Bublewicz,Beata]] [[Kategoria:Posłowie|Bublewicz, Beata]][[Kategoria: 1990-|Bublewicz, Beata]] [[Kategoria: Olsztyn|Bublewicz, Beata]]<br />

Aktualna wersja na dzień 10:39, 21 lut 2019

Beata Bublewicz

Data i miejsce urodzenia 26 lutego 1975 r., Olsztyn
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Okres sprawowania mandatu 2005–2007 V kadencja
Okres sprawowania mandatu 2007–2011 VI kadencja
Okres sprawowania mandatu 2011–2015 VII kadencja

Beata Maria Bublewicz (ur. 26 lutego 1975 r. w Olsztynie) – polityk, posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V, VI i VII kadencji.

Acbublewicz.jpg


Życiorys

Jest absolwentką Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskała dodatkowo certyfikat specjalizacyjny z public relations. W 1999 roku ukończyła studia zawodowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (Wydział Humanistyczny, filologia angielska). Jest również absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, w klasie fortepianu.

Zawodowo pracuje od osiemnastego roku życia. Przez osiem lat zarządzała autoryzowanym przedstawicielstwem General Motors Poland Opel Polska sp. z o.o. Od siedemnastu lat działa społecznie na rzecz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Bublewicza w Olsztynie. W 2001 roku założyła Fundację im. Mariana Bublewicza[1], której głównym celem statutowym jest realizacja potrzeb szkoły. W maju 2005 roku wydała książkę poświęconą pamięci ojca Mariana Bublewicza, wybitnego rajdowca i olsztynianina.

Jest członkiem Platformy Obywatelskiej. W roku 2005 z listy PO została wybrana na posła RP V kadencji w okręgu olsztyńskim. Zasiadała w Komisji Spraw Zagranicznych oraz w Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Pełniła funkcję sekretarza Sejmu i wiceprzewodniczącej Grupy Polsko-Brytyjskiej. Działała w parlamentarnej Grupie ds. Ratownictwa Wodnego i Górskiego i Parlamentarnej Grupie Kobiet. Przewodniczyła Polsko-Tybetańskiemu Zespołowi Parlamentarnemu.

W roku 2007 reprezentowała Polskę na konferencji OECD w Paryżu oraz w Dowództwie Połączonych Sił Sojuszniczych w Brunssum w Holandii i w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskała mandat poselski. W VI kadencji Sejmu także przystąpiła do Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, której została wiceprzewodniczącą. Ponownie też stanęła na czele Parlamentarnego Zespołu na rzecz Tybetu.

W 2009 r. bez powodzenia kandydowała z listy PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W październiku tego samego roku wybrano ją w skład prezydium Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. kandydowała po raz trzeci i ponownie uzyskała mandat poselski. Beata Bublewicz w Sejmie zajmuje się także pomocą rozwojową dla najbiedniejszych krajów oraz prawami człowieka. Jako członkini Komisji Spraw Zagranicznych broni stanowiska, zgodnie z którym interes ekonomiczny nie może usprawiedliwiać braku reakcji ze strony społeczności międzynarodowej na rażące naruszenia praw człowieka.

Od wielu lat działa aktywnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Z zespołem ekspertów stworzyła pakiet zmian legislacyjnych poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego. W 2010 roku Parlamentarny Zespółu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działający pod jej przewodnictwem otrzymał nominację do nagrody Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii "Instytucja Publiczna Roku".

W swojej działalności poselskiej oraz społecznej posłanka Beata Bublewicz angażuje się w działania promujące i upowszechniające sport dzieci i młodzieży. Jest autorką ogólnopolskiego programu "Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży".

W Wyborach Parlamentarnych 2015 nie uzyskała mandatu poselskiego.[2]

Szkoła i wykształcenie

  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Wydział Humanistyczny, filologia angielska (licencjat)
  • Uniwersytet Warszawski, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych, socjologia, public relations

Działalność społeczna i samorządowa

  • Fundacja im. Mariana Bublewicza

Działalność polityczna

  • Platforma Obywatelska
    • członek partii

Działalność parlamentarna

  • Poseł na Sejm RP (2005–2015)
  • Komisja Spraw Wewnętrznych – zastępca przewodniczącego
  • Komisja Spraw Zagranicznych – członek komisji
  • Parlamentarny Zespół na rzecz Tybetu – przewodnicząca
  • Polsko-Argentyńska Grupa Parlamentarna – przewodnicząca
  • Polsko-Indyjska Grupa Parlamentarna – przewodnicząca

Odznaczenia i wyróżnienia

Laureatka Przepustki Literackiej Miesięcznika "Zwierciadło" za tekst zatytułowany Listy, poświęcony zmarłemu tragicznie w 1993 roku ojcu, wybitnemu kierowcy rajdowemu Marianowi Bublewiczowi.

Zainteresowania

Jest pasjonatką motoryzacji oraz zdrowego stylu życia. Relaksuje się, słuchając muzyki, czytając książki, oglądając filmy. Uwielbia podróże, galerie malarstwa i sport: jeździ na nartach i gra w golfa.

Multimedia

Przypisy

Zobacz też

Beata Bublewicz, facebook.com [19.08.2014]
beatabublewicz.blog.onet.pl [19.08.2014]
ww.motocaina.pl Magda Geringer rozmowa z Beatą Bublewicz: "Musiałam szybko dorosnąć" [19.08.2014]

Bibliografia

sejm.gov.pl, strona sejmowa Beaty Bublewicz [19.08.2014]
kto.wm.pl [19.08.2014]
bublewicz.eu [19.08.2014]
pl.wikipedia.org, Beata Bublewicz [19.08.2014]