Klaster Mazurskie Okna: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja zweryfikowana]
(Struktura organizacji)
(Bibliografia)
 
(Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 13: Linia 13:
 
<br/><br/>
 
<br/><br/>
 
== Informacje ogólne ==
 
== Informacje ogólne ==
Klaster Mazurskie Okna został założony w 2006 r. W tym samym roku z inicjatywy 7 firm powstała pierwsza Inicjatywa Klastrowa w ramach Klastra. Obecnie wszystkie Inicjatywy Klastrowe działające w ramach Klastra Mazurskie Okna zrzeszają ok. 50 przedsiębiorstw. Są to zarówno podmioty sektora małych i średnich przedsiębiorstw z branży stolarki otworowej, a więc produkcji okien i drzwi oraz pokrewnych (jak np. drewno i elementy drewniane, przesłony okienne, parapety, szyby, okucia i elementy metalowe, zabezpieczenia antywłamaniowe, bramy i napędy garażowe). Z Klastrem ściśle współpracują także instytucje otoczenia biznesu takie jak: [[Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.]], [[Warmińsko–Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości]], [[Fundacja "Wspieranie i Promocja Przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach"]], [[Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie]] oraz [[Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie]].<br/>
+
Klaster Mazurskie Okna został założony w 2006 r. W tym samym roku z inicjatywy 7 firm powstała pierwsza Inicjatywa Klastrowa w ramach Klastra. Obecnie wszystkie Inicjatywy Klastrowe działające w ramach Klastra Mazurskie Okna zrzeszają ok. 50 przedsiębiorstw. Są to zarówno podmioty sektora małych i średnich przedsiębiorstw z branży stolarki otworowej, a więc produkcji okien i drzwi oraz produktów pokrewnych (jak np. drewna i elementów drewnianych, przesłon okiennych, parapetów, szyb, okuć i elementów metalowych, zabezpieczeń antywłamaniowych, bram i napędów garażowych). Z Klastrem ściśle współpracują także instytucje otoczenia biznesu takie jak: [[Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.]], [[Warmińsko–Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości]], [[Fundacja "Wspieranie i Promocja Przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach"]], [[Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie]] oraz [[Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie]].<br/>
  
 
== Struktura organizacji ==
 
== Struktura organizacji ==
Linia 20: Linia 20:
 
== Dane kontaktowe ==
 
== Dane kontaktowe ==
 
Klaster Mazurskie Okna<br>
 
Klaster Mazurskie Okna<br>
ul. Marii Zientary-Malewskiej 65, 10-310 Olsztyn<br>
+
ul. Marii Zientary-Malewskiej 65, 10-310 [[Olsztyn]]<br>
 
tel.: (89) 526 03 48<br>
 
tel.: (89) 526 03 48<br>
 
e-mail: biuro@mazurskieokna.pl<br>
 
e-mail: biuro@mazurskieokna.pl<br>
Linia 28: Linia 28:
 
[http://mazurskieokna.pl/cms/pl/ Klaster Mazurskie Okna] [22.04.2014]<br/>
 
[http://mazurskieokna.pl/cms/pl/ Klaster Mazurskie Okna] [22.04.2014]<br/>
 
[[Kategoria:Gospodarka]]
 
[[Kategoria:Gospodarka]]
[[Kategoria:Gospodarka regionalna]]
+
 
[[Kategoria:Organizacje]]
+
[[Kategoria:Klastry]]
[[Kategoria:Klastry]]<br />
+
[[Kategoria:Przemysł]]
 +
[[Kategoria:Olsztyn]]
 +
[[Kategoria:1990-]]

Aktualna wersja na dzień 22:50, 17 mar 2015

Klaster Mazurskie Okna

Klaster mazurskie okna.jpeg
Przedmiot działalności: stolarka otworowa i pokrewne
Adres: ul. Zientary-Malewskiej 65, 10-310 Olsztyn
E-mail: biuro@mazurskieokna.pl
Telefon: (89) 526 03 48
Strona internetowa: mazurskieokna.pl

Klaster Mazurskie Okna – grupa przedsiębiorstw z branży stolarki otworowej i branż pokrewnych oraz powiązanych z nimi instytucji otoczenia biznesu, samorządów oraz innych instytucji zainteresowanych wspieraniem tej branży, działających w województwie warmińsko–mazurskim i podlaskim, wzajemnie się uzupełniających, powiązanych, jednocześnie współpracujących i konkurujących ze sobą.

Informacje ogólne

Klaster Mazurskie Okna został założony w 2006 r. W tym samym roku z inicjatywy 7 firm powstała pierwsza Inicjatywa Klastrowa w ramach Klastra. Obecnie wszystkie Inicjatywy Klastrowe działające w ramach Klastra Mazurskie Okna zrzeszają ok. 50 przedsiębiorstw. Są to zarówno podmioty sektora małych i średnich przedsiębiorstw z branży stolarki otworowej, a więc produkcji okien i drzwi oraz produktów pokrewnych (jak np. drewna i elementów drewnianych, przesłon okiennych, parapetów, szyb, okuć i elementów metalowych, zabezpieczeń antywłamaniowych, bram i napędów garażowych). Z Klastrem ściśle współpracują także instytucje otoczenia biznesu takie jak: Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Warmińsko–Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Fundacja "Wspieranie i Promocja Przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach", Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie.

Struktura organizacji

Strukturę organizacyjną Klastra Mazurskie Okna tworzą Rada Klastra Mazurskie Okna, Biuro Klastra oraz członkowie Klastra. Rada Klastra powołana została na podstawie uchwały członków Klastra z dnia 29 listopada 2011 r. w miejsce zlikwidowanego Stowarzyszenia Mazurskie Okna, które do tego momentu sprawowało funkcje zarządcze w Klastrze. W ramach organu wewnętrznego Rady Klastra Mazurskie Okna funkcjonuje Zarząd Klastra Mazurskie Okna. Lista organizacji wchodzących w skład Klastra znajduje się na jego stronie internetowej.

Dane kontaktowe

Klaster Mazurskie Okna
ul. Marii Zientary-Malewskiej 65, 10-310 Olsztyn
tel.: (89) 526 03 48
e-mail: biuro@mazurskieokna.pl
strona internetowa: mazurskieokna.pl

Bibliografia

Klaster Mazurskie Okna [22.04.2014]