Grażyna Przasnyska

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
Wersja z dnia 14:50, 28 sty 2016 autorstwa Konrad (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grażyna Przasnyska

Zawód nauczycielka, warmińsko-mazurski kurator oświaty

Grażyna Przasnyska – nauczycielka, kurator oświaty w województwie warmińsko-mazurskim od 2010 r. do 2016 r.


Szkoła i wykształcenie

W 1979 r. ukończyła z tytułem magistra matematyki o specjalności nauczycielskiej Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie. Następnie dokształcała się na studiach podyplomowych: z zakresu nadzoru pedagogicznego w Bałtyckiej Wyższej Szkole Pedagogicznej (1999), z zakresu wychowania rodzinnego i seksualnego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie (2003), z zakresu zarządzania i marketingu w oświacie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (2006).

Praca

W 1979 r. podjęła pracę jako nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 4 w Olsztynie. Rok później uczyła matematyki w Zespole Szkół Samochodowych w Olsztynie.

W lutym 1997 r. rozpoczęła pracę w charakterze starszego wizytatora w Kuratorium Oświaty w Olsztynie. W latach 2000–2002 była zastępcą dyrektora Wydziału Nadzoru, następnie dyrektorem Kształcenia Ponadgimnazjalnego i Ustawicznego. Od 2006 r. pracowała jako ekspert Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. W styczniu 2009 r. została warmińsko-mazurskim wicekuratorem oświaty, a od 20 grudnia 2010 pełniła obowiązki warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty. 14 kwietnia 2011 r. ponownie została powołana na stanowisko warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty (zob. Kuratorium Oświaty w Olsztynie). 28 stycznia 2016 r. została odwołana ze stanowiska. [1]


Działalność społeczna, kulturalna, naukowa, polityczna

W latach 1990–1997 pełniła funkcję zastępcy dyrektora w Zespole Szkół Samochodowych w Olsztynie. Uzyskując stopień nauczyciela dyplomowanego, stała się ekspertem komisji egzaminacyjnej i kwalifikacyjnej dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy. Była zastępcą przewodniczącego Krajowej Sieci Tematycznej w obszarze Edukacja i Szkolnictwo Wyższe Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Jest członkiem Regionalnego Komitetu Sterującego ds. Regionalnej Strategii Innowacyjności Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zespołu powołanego przy Ministerstwie Edukacji Narodowej do opracowania koncepcji zmian w kształceniu zawodowym i ustawicznym. Pełni funkcję koordynatora wojewódzkiego ds. współpracy z organizacjami pracodawców w zakresie kształcenia zawodowego. Wykłada na studiach podyplomowych dla dyrektorów szkół organizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Politechnikę Gdańską. Współpracuje z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Nagrody i odznaczenia

W 2001 r. została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Ciekawostki

Od 4 do 9 czerwca 2012 r. brała udział w wizycie studyjnej w Edynburgu dla kuratorów oświaty, przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Bibliografia

kto.wm.pl [24.04.2014]

olsztyn24.com [24.04.2014]

Przypisy