Przedsiębiorstwa eksportowe: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Warmii i Mazur
[wersja zweryfikowana][wersja zweryfikowana]
(Znaczenie dla regionu)
Linia 14: Linia 14:
 
1. [[AM JACHT SERVICE|AM YACHT Daniel Margalski]] ([[Ostróda]])<br/>
 
1. [[AM JACHT SERVICE|AM YACHT Daniel Margalski]] ([[Ostróda]])<br/>
 
Holandia
 
Holandia
 +
 
2. [[BRW Sofa Sp. z o.o.]] ([[Olsztyn]])<br/>
 
2. [[BRW Sofa Sp. z o.o.]] ([[Olsztyn]])<br/>
 
Niemcy, Szwajcaria, Ukraina, Węgry, Czechy, Słowacja, Białoruś
 
Niemcy, Szwajcaria, Ukraina, Węgry, Czechy, Słowacja, Białoruś
 +
 
3. [[Budomex Puza Sp. j.]] ([[Gołdap]])<br/>
 
3. [[Budomex Puza Sp. j.]] ([[Gołdap]])<br/>
 
Litwa, Niemcy, Norwegia, Łotwa, Rosja
 
Litwa, Niemcy, Norwegia, Łotwa, Rosja
 +
 
4. [[ Delphia Yachts|Delphia Yachts Kot Sp. j.]] ([[Olecko]])<br/>
 
4. [[ Delphia Yachts|Delphia Yachts Kot Sp. j.]] ([[Olecko]])<br/>
 
Szwecja, Niemcy, Austria, sieć dilerska w Europie, Kanadzie, Japonii, Australii, Rosji
 
Szwecja, Niemcy, Austria, sieć dilerska w Europie, Kanadzie, Japonii, Australii, Rosji
 +
 
5. [[Dramiński Elektronika w Rolnictwie]] (Olsztyn)<br/>
 
5. [[Dramiński Elektronika w Rolnictwie]] (Olsztyn)<br/>
 
Urugwaj i inne kraje Ameryki Południowej, Niemcy, Francja, Rosja, Chorwacja, Korea Południowa, Rumunia
 
Urugwaj i inne kraje Ameryki Południowej, Niemcy, Francja, Rosja, Chorwacja, Korea Południowa, Rumunia
 +
 
6. [[ERKO Sp. j.]] ([[Jonkowo]])<br/>
 
6. [[ERKO Sp. j.]] ([[Jonkowo]])<br/>
 
Rosja, Słowacja, Ukraina, Białoruś, kraje Unii Europejskiej
 
Rosja, Słowacja, Ukraina, Białoruś, kraje Unii Europejskiej
 
7. [[Fabryka Mebli Stolpłyt Sp. z o.o.]] / Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. ([[Elbląg]])<br/>
 
7. [[Fabryka Mebli Stolpłyt Sp. z o.o.]] / Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. ([[Elbląg]])<br/>
 
Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Czechy, Chorwacja, Polska, Słowacja, Ukraina
 
Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Czechy, Chorwacja, Polska, Słowacja, Ukraina
 +
 
8. [[Fabryka Opakowań Foliowych ROSSSOPLAST D. i R. Rossochaccy Sp. j.]] ([[Lidzbark Warmiński]])<br/>
 
8. [[Fabryka Opakowań Foliowych ROSSSOPLAST D. i R. Rossochaccy Sp. j.]] ([[Lidzbark Warmiński]])<br/>
 
Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja
 
Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja
 +
 
9. [[Fabryka SKLEJKA-PISZ S.A.]] ([[Pisz]])<br/>
 
9. [[Fabryka SKLEJKA-PISZ S.A.]] ([[Pisz]])<br/>
 
ponad 25 krajów na świecie, m.in.: Niemcy, Francja
 
ponad 25 krajów na świecie, m.in.: Niemcy, Francja
 +
 
10. [["AdamS" H. Pędzich|Firma AdamS H. Pędzich]] ([[Mrągowo]])<br/>
 
10. [["AdamS" H. Pędzich|Firma AdamS H. Pędzich]] ([[Mrągowo]])<br/>
 
Niemcy, Francja, Austria, Włochy, Słowacja, Czechy, Litwa, Łotwa, kraje skandynawskie
 
Niemcy, Francja, Austria, Włochy, Słowacja, Czechy, Litwa, Łotwa, kraje skandynawskie
 +
 
11. [[Firma "Polikarski"]] (Olsztyn)<br/>
 
11. [[Firma "Polikarski"]] (Olsztyn)<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 +
 
12. [[ Indykpol S.A.| Indykpol S.A.]] (Olsztyn)<br/>
 
12. [[ Indykpol S.A.| Indykpol S.A.]] (Olsztyn)<br/>
 
Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Słowacja, Litwa
 
Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Słowacja, Litwa
 +
 
13. [[Inter-Widex]] (Mrągowo)<br/>
 
13. [[Inter-Widex]] (Mrągowo)<br/>
 
Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Słowenia, Słowacja, Hong Kong
 
Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Słowenia, Słowacja, Hong Kong
 +
 
14. [[ITM Sp. z o. o.]] (Olsztyn)<br/>
 
14. [[ITM Sp. z o. o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Szwecja, Estonia, Litwa, Białoruś, Holandia, Francja
 
Szwecja, Estonia, Litwa, Białoruś, Holandia, Francja
 +
 
15. [[KAMET Sp. z o.o.]] ([[Nidzica]])<br/>
 
15. [[KAMET Sp. z o.o.]] ([[Nidzica]])<br/>
 
Włochy, Niemcy, Holandia, Rosja, Francja, Wielka Brytania, Szwajcaria
 
Włochy, Niemcy, Holandia, Rosja, Francja, Wielka Brytania, Szwajcaria
 +
 
16. [["LACTIMA" Sp. z o.o.]] ([[Morąg]])<br/>
 
16. [["LACTIMA" Sp. z o.o.]] ([[Morąg]])<br/>
 
Europa Środkowa i Wschodnia, Bliski i Daleki Wschód
 
Europa Środkowa i Wschodnia, Bliski i Daleki Wschód
 +
 
17. [[LIBRO Marek Liberacki]] ([[Lubawa]])<br/>
 
17. [[LIBRO Marek Liberacki]] ([[Lubawa]])<br/>
 
Niemcy
 
Niemcy
 
18. [[Luxima S.A.]] ([[Ełk]])<br/>
 
18. [[Luxima S.A.]] ([[Ełk]])<br/>
 
Austria, Niemcy, Ukraina, Czechy, Szwecja, Nowa Zelandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie
 
Austria, Niemcy, Ukraina, Czechy, Szwecja, Nowa Zelandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie
 +
 
19. [[MAJONEZY SPPH]] ([[Kętrzyn]])<br/>
 
19. [[MAJONEZY SPPH]] ([[Kętrzyn]])<br/>
 
USA, Kanada
 
USA, Kanada
 +
 
20. [[MAZURSKIE MIODY ZPH Karolina Bogdan Piasecki]] ([[Tomaszkowo]])<br/>
 
20. [[MAZURSKIE MIODY ZPH Karolina Bogdan Piasecki]] ([[Tomaszkowo]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 +
 
21. [[Mazurskie Okna]] (Olsztyn)<br/>
 
21. [[Mazurskie Okna]] (Olsztyn)<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 
22. [["MEBLE-OKMED" DEMKO Sp. j.]] ([[Braniewo]])<br/>
 
22. [["MEBLE-OKMED" DEMKO Sp. j.]] ([[Braniewo]])<br/>
 
Niemcy, Rumunia, Bułgaria
 
Niemcy, Rumunia, Bułgaria
 +
 
23. [[Mellody Yachts Sp. z o.o.]] ([[Ruciane-Nida]])<br/>
 
23. [[Mellody Yachts Sp. z o.o.]] ([[Ruciane-Nida]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 +
 
24. [[Nautiner Yachts Sp. z o.o.]] ([[Giżycko]])<br/>
 
24. [[Nautiner Yachts Sp. z o.o.]] ([[Giżycko]])<br/>
 
Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Włochy, Ukraina
 
Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Włochy, Ukraina
 +
 
25. [[Obram Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
25. [[Obram Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Rosja, Białoruś, Ukraina, Indie, Kanada, Rumunia
 
Rosja, Białoruś, Ukraina, Indie, Kanada, Rumunia
 +
 
26. [[OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.]] ([[Olsztynek]])<br/>
 
26. [[OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.]] ([[Olsztynek]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 +
 
27. [[Optima Szkło]] ([[Iława]])<br/>
 
27. [[Optima Szkło]] ([[Iława]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 +
 
28. [[ORiSTO Sp. z o.o.]] ([[Montowo]])<br/>
 
28. [[ORiSTO Sp. z o.o.]] ([[Montowo]])<br/>
 
Szwecja, Norwegia, Ukraina, Rosja
 
Szwecja, Norwegia, Ukraina, Rosja
 +
 
29. [[P.W. "DORYB" PIOTR BASIEWICZ]] ([[Ełk]])<br/>
 
29. [[P.W. "DORYB" PIOTR BASIEWICZ]] ([[Ełk]])<br/>
 
Niemcy, Dania, Holandia, Austria, Francja, Litwa, Łotwa, Estonia
 
Niemcy, Dania, Holandia, Austria, Francja, Litwa, Łotwa, Estonia
 +
 
30. [[PABEMIA Sp. z o.o.]] ([[Czerwony Dwór]])<br/>
 
30. [[PABEMIA Sp. z o.o.]] ([[Czerwony Dwór]])<br/>
 
Holandia, Niemcy, Łotwa, Hiszpania
 
Holandia, Niemcy, Łotwa, Hiszpania
 +
 
31. [[PATERS Zakład Produkcji Skórzanej]] (Elbląg)<br/>
 
31. [[PATERS Zakład Produkcji Skórzanej]] (Elbląg)<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 +
 
32. [[Peak Packaging Poland Sp. z o.o.]] ([[Bartoszyce]])<br/>
 
32. [[Peak Packaging Poland Sp. z o.o.]] ([[Bartoszyce]])<br/>
 
Niemcy, Holandia, Anglia, Czechy, Hiszpania, Tajlandia, Szwajcaria, Węgry
 
Niemcy, Holandia, Anglia, Czechy, Hiszpania, Tajlandia, Szwajcaria, Węgry
 +
 
33. [[PHGT "Pod Omegą" Stanisław Kasprzak Sp. j.]] ([[Iława]])
 
33. [[PHGT "Pod Omegą" Stanisław Kasprzak Sp. j.]] ([[Iława]])
 
34. [[PHU EKO-AGROTECH Zbigniew Michałowski]] ([[Węgorzewo]])<br/>
 
34. [[PHU EKO-AGROTECH Zbigniew Michałowski]] ([[Węgorzewo]])<br/>
 
Słowacja
 
Słowacja
 +
 
35. [[Pol-Foods Sp. z o.o.]] ([[Grajewo]])<br/>
 
35. [[Pol-Foods Sp. z o.o.]] ([[Grajewo]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej, Kraje Nadbałtyckie, Kaliningrad, Ukraina, RPA
 
kraje Unii Europejskiej, Kraje Nadbałtyckie, Kaliningrad, Ukraina, RPA
 +
 
36. [[PPH Kostrzewa Sp. j.]] (Giżycko)<br/>
 
36. [[PPH Kostrzewa Sp. j.]] (Giżycko)<br/>
 
Litwa, Ukraina, Łotwa
 
Litwa, Ukraina, Łotwa
 +
 
37. [[PPHU "Rolmax" Sp. z o.o.]] ([[Susz]])<br/>
 
37. [[PPHU "Rolmax" Sp. z o.o.]] ([[Susz]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 +
 
38. [[Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski]] ([[Lubawa]])<br/>
 
38. [[Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski]] ([[Lubawa]])<br/>
 
kraje Unii Europejskiej
 
kraje Unii Europejskiej
 +
 
39. [[Szkło Sp. z o.o.]] ([[Lidzbark Warmiński]])<br/>
 
39. [[Szkło Sp. z o.o.]] ([[Lidzbark Warmiński]])<br/>
 
Niemcy, Rosja, Dania, Austria, Litwa, Wielka Brytania, Holandia, Szwajcaria
 
Niemcy, Rosja, Dania, Austria, Litwa, Wielka Brytania, Holandia, Szwajcaria
 +
 
40. [[Szynaka Meble sp. z o.o.|SZYNAKA-MEBLE Sp. z o.o.]] (Lubawa)<br/>
 
40. [[Szynaka Meble sp. z o.o.|SZYNAKA-MEBLE Sp. z o.o.]] (Lubawa)<br/>
 
Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, USA, Szwecja, Łotwa, Estonia, Chorwacja, Ukraina, Holandia, Finlandia
 
Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, USA, Szwecja, Łotwa, Estonia, Chorwacja, Ukraina, Holandia, Finlandia
 +
 
41. [[Tahami Fish Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
41. [[Tahami Fish Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Niemcy, Francja, Holandia, Dania, Szwajcaria, Austria, Węgry, Rumunia, Finlandia, Kanada, USA, Litwa
 
Niemcy, Francja, Holandia, Dania, Szwajcaria, Austria, Węgry, Rumunia, Finlandia, Kanada, USA, Litwa
 +
 
42. [[Tewes-Bis Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
42. [[Tewes-Bis Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Estonia, Rosja, Niemcy, Azja, Ameryce Środkowa i Południowa
 
Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Estonia, Rosja, Niemcy, Azja, Ameryce Środkowa i Południowa
 +
 
43. [[Total Pack Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
43. [[Total Pack Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Łotwa, Estonia, Litwa, Rosja, Ukraina, Niemcy, Włochy
 
Łotwa, Estonia, Litwa, Rosja, Ukraina, Niemcy, Włochy
 +
 
44. [[Tymbark-MWS Sp. z o.o. S.K.A.]] (Olsztynek)<br/>
 
44. [[Tymbark-MWS Sp. z o.o. S.K.A.]] (Olsztynek)<br/>
 
Europa, USA, Kanada, Bliski i Daleki Wschód
 
Europa, USA, Kanada, Bliski i Daleki Wschód
 +
 
45. [[UNICORN Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
45. [[UNICORN Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Rosja, Litwa
 
Rosja, Litwa
 
46. [[WARMIA S.A.]] ([[Kętrzyn]])<br/>
 
46. [[WARMIA S.A.]] ([[Kętrzyn]])<br/>
 
Niemcy, Litwa, Łotwa, Słowacja
 
Niemcy, Litwa, Łotwa, Słowacja
 +
 
47. [["WIEJAK" Sp. z o.o.]] ([[Nidzica]])<br/>
 
47. [["WIEJAK" Sp. z o.o.]] ([[Nidzica]])<br/>
 
Rosja, Niemcy, Ukraina, Mołdawia, Kazachstan, Grecja, Irlandia, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Białoruś, Litwa
 
Rosja, Niemcy, Ukraina, Mołdawia, Kazachstan, Grecja, Irlandia, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Białoruś, Litwa
 +
 
48. [[Zakład poligraficzny "Spręcograf" s.c. Jacek Wachowski, Maciej Wachowski]] ([[Spręcowo]])<br/>
 
48. [[Zakład poligraficzny "Spręcograf" s.c. Jacek Wachowski, Maciej Wachowski]] ([[Spręcowo]])<br/>
 
Niemcy, Obwód Kaliningradzki
 
Niemcy, Obwód Kaliningradzki
 +
 
49. [[Zakład Produkcji Obuwia "Vi-GGa-Mi" Grzegorz Garbacz]] ([[Działdowo]])<br/>
 
49. [[Zakład Produkcji Obuwia "Vi-GGa-Mi" Grzegorz Garbacz]] ([[Działdowo]])<br/>
 
Szwajcaria (Bata)
 
Szwajcaria (Bata)
 +
 
50. [[Zakład Urządzeń Technicznych "UNIMASZ" Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
50. [[Zakład Urządzeń Technicznych "UNIMASZ" Sp. z o.o.]] (Olsztyn)<br/>
 
Niemcy, Holandia, Francja, Hiszpania, Włochy, Ukraina, Rosja, Serbia, Litwa, Łotwa
 
Niemcy, Holandia, Francja, Hiszpania, Włochy, Ukraina, Rosja, Serbia, Litwa, Łotwa
 +
 
51. [[Zakłady cukiernicze JUTRZENKA – Dobre Miasto Sp. z o.o.]] ([[Dobre Miasto]])<br/>
 
51. [[Zakłady cukiernicze JUTRZENKA – Dobre Miasto Sp. z o.o.]] ([[Dobre Miasto]])<br/>
 
Niemcy, Kanada, Arabia Saudyjska, Węgry, Francja
 
Niemcy, Kanada, Arabia Saudyjska, Węgry, Francja
Linia 118: Linia 163:
 
''Możliwości eksportowe województwa warmińsko-mazurskiego'', [katalogi eksportowe z lat 2009, 2010, 2011, 2012], Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie.
 
''Możliwości eksportowe województwa warmińsko-mazurskiego'', [katalogi eksportowe z lat 2009, 2010, 2011, 2012], Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie.
 
<br/>
 
<br/>
[[Kategoria:Gospodarka]][[Kategoria: Pozostałe kategorie ekonomiczne]]
+
[[Kategoria:Gospodarka]][[Kategoria: Pozostałe kategorie ekonomiczne]] [[kategoria: 1990-]]

Wersja z 16:54, 21 mar 2015

Przedsiębiorstwa eksportowe2.jpg
Przedsiębiorstwa eksportowe.jpg

Przedsiębiorstwa eksportowe – przedsiębiorstwa prowadzące działalność eksportową.

Ogólna charakterystyka

Zob. oferta eksportowa województwa warmińsko-mazurskiego

Znaczenie dla regionu

W województwie warmińsko-mazurskim działalność eksportową prowadzi 51 przedsiębiorstw:

1. AM YACHT Daniel Margalski (Ostróda)
Holandia

2. BRW Sofa Sp. z o.o. (Olsztyn)
Niemcy, Szwajcaria, Ukraina, Węgry, Czechy, Słowacja, Białoruś

3. Budomex Puza Sp. j. (Gołdap)
Litwa, Niemcy, Norwegia, Łotwa, Rosja

4. Delphia Yachts Kot Sp. j. (Olecko)
Szwecja, Niemcy, Austria, sieć dilerska w Europie, Kanadzie, Japonii, Australii, Rosji

5. Dramiński Elektronika w Rolnictwie (Olsztyn)
Urugwaj i inne kraje Ameryki Południowej, Niemcy, Francja, Rosja, Chorwacja, Korea Południowa, Rumunia

6. ERKO Sp. j. (Jonkowo)
Rosja, Słowacja, Ukraina, Białoruś, kraje Unii Europejskiej 7. Fabryka Mebli Stolpłyt Sp. z o.o. / Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. (Elbląg)
Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Czechy, Chorwacja, Polska, Słowacja, Ukraina

8. Fabryka Opakowań Foliowych ROSSSOPLAST D. i R. Rossochaccy Sp. j. (Lidzbark Warmiński)
Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja

9. Fabryka SKLEJKA-PISZ S.A. (Pisz)
ponad 25 krajów na świecie, m.in.: Niemcy, Francja

10. Firma AdamS H. Pędzich (Mrągowo)
Niemcy, Francja, Austria, Włochy, Słowacja, Czechy, Litwa, Łotwa, kraje skandynawskie

11. Firma "Polikarski" (Olsztyn)
kraje Unii Europejskiej

12. Indykpol S.A. (Olsztyn)
Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Słowacja, Litwa

13. Inter-Widex (Mrągowo)
Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Słowenia, Słowacja, Hong Kong

14. ITM Sp. z o. o. (Olsztyn)
Szwecja, Estonia, Litwa, Białoruś, Holandia, Francja

15. KAMET Sp. z o.o. (Nidzica)
Włochy, Niemcy, Holandia, Rosja, Francja, Wielka Brytania, Szwajcaria

16. "LACTIMA" Sp. z o.o. (Morąg)
Europa Środkowa i Wschodnia, Bliski i Daleki Wschód

17. LIBRO Marek Liberacki (Lubawa)
Niemcy 18. Luxima S.A. (Ełk)
Austria, Niemcy, Ukraina, Czechy, Szwecja, Nowa Zelandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie

19. MAJONEZY SPPH (Kętrzyn)
USA, Kanada

20. MAZURSKIE MIODY ZPH Karolina Bogdan Piasecki (Tomaszkowo)
kraje Unii Europejskiej

21. Mazurskie Okna (Olsztyn)
kraje Unii Europejskiej 22. "MEBLE-OKMED" DEMKO Sp. j. (Braniewo)
Niemcy, Rumunia, Bułgaria

23. Mellody Yachts Sp. z o.o. (Ruciane-Nida)
kraje Unii Europejskiej

24. Nautiner Yachts Sp. z o.o. (Giżycko)
Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Włochy, Ukraina

25. Obram Sp. z o.o. (Olsztyn)
Rosja, Białoruś, Ukraina, Indie, Kanada, Rumunia

26. OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o. (Olsztynek)
kraje Unii Europejskiej

27. Optima Szkło (Iława)
kraje Unii Europejskiej

28. ORiSTO Sp. z o.o. (Montowo)
Szwecja, Norwegia, Ukraina, Rosja

29. P.W. "DORYB" PIOTR BASIEWICZ (Ełk)
Niemcy, Dania, Holandia, Austria, Francja, Litwa, Łotwa, Estonia

30. PABEMIA Sp. z o.o. (Czerwony Dwór)
Holandia, Niemcy, Łotwa, Hiszpania

31. PATERS Zakład Produkcji Skórzanej (Elbląg)
kraje Unii Europejskiej

32. Peak Packaging Poland Sp. z o.o. (Bartoszyce)
Niemcy, Holandia, Anglia, Czechy, Hiszpania, Tajlandia, Szwajcaria, Węgry

33. PHGT "Pod Omegą" Stanisław Kasprzak Sp. j. (Iława) 34. PHU EKO-AGROTECH Zbigniew Michałowski (Węgorzewo)
Słowacja

35. Pol-Foods Sp. z o.o. (Grajewo)
kraje Unii Europejskiej, Kraje Nadbałtyckie, Kaliningrad, Ukraina, RPA

36. PPH Kostrzewa Sp. j. (Giżycko)
Litwa, Ukraina, Łotwa

37. PPHU "Rolmax" Sp. z o.o. (Susz)
kraje Unii Europejskiej

38. Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski (Lubawa)
kraje Unii Europejskiej

39. Szkło Sp. z o.o. (Lidzbark Warmiński)
Niemcy, Rosja, Dania, Austria, Litwa, Wielka Brytania, Holandia, Szwajcaria

40. SZYNAKA-MEBLE Sp. z o.o. (Lubawa)
Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, USA, Szwecja, Łotwa, Estonia, Chorwacja, Ukraina, Holandia, Finlandia

41. Tahami Fish Sp. z o.o. (Olsztyn)
Niemcy, Francja, Holandia, Dania, Szwajcaria, Austria, Węgry, Rumunia, Finlandia, Kanada, USA, Litwa

42. Tewes-Bis Sp. z o.o. (Olsztyn)
Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Estonia, Rosja, Niemcy, Azja, Ameryce Środkowa i Południowa

43. Total Pack Sp. z o.o. (Olsztyn)
Łotwa, Estonia, Litwa, Rosja, Ukraina, Niemcy, Włochy

44. Tymbark-MWS Sp. z o.o. S.K.A. (Olsztynek)
Europa, USA, Kanada, Bliski i Daleki Wschód

45. UNICORN Sp. z o.o. (Olsztyn)
Rosja, Litwa 46. WARMIA S.A. (Kętrzyn)
Niemcy, Litwa, Łotwa, Słowacja

47. "WIEJAK" Sp. z o.o. (Nidzica)
Rosja, Niemcy, Ukraina, Mołdawia, Kazachstan, Grecja, Irlandia, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Białoruś, Litwa

48. Zakład poligraficzny "Spręcograf" s.c. Jacek Wachowski, Maciej Wachowski (Spręcowo)
Niemcy, Obwód Kaliningradzki

49. Zakład Produkcji Obuwia "Vi-GGa-Mi" Grzegorz Garbacz (Działdowo)
Szwajcaria (Bata)

50. Zakład Urządzeń Technicznych "UNIMASZ" Sp. z o.o. (Olsztyn)
Niemcy, Holandia, Francja, Hiszpania, Włochy, Ukraina, Rosja, Serbia, Litwa, Łotwa

51. Zakłady cukiernicze JUTRZENKA – Dobre Miasto Sp. z o.o. (Dobre Miasto)
Niemcy, Kanada, Arabia Saudyjska, Węgry, Francja

Bibliografia

Możliwości eksportowe województwa warmińsko-mazurskiego, [katalogi eksportowe z lat 2009, 2010, 2011, 2012], Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie.